Toto je nové BMW M4. Ľadvinky má obrovské.

Toto je nové BMW M4. Ľadvinky má obrovské.

5. júna 2020 0 Od spiatocka.sk

Tento týždeň mníchovská automobilka predstavila nové BMW radu 4. Novinka ihneď zaujala obrovskými ľadvinkami na prednej maske, ktoré sa niekomu páčia, no niekomu prekážajú. Až predaje ukážu, či sa mníchovskej automobilke oplatilo vsadiť na tak veľké ľadvinky. Avšak v tomto článku sa pozrieme na nové BMW M4.

BMW M4

Nové BMW M4 vyzerá ozaj športovo, no predné ľadvinky rušia športový charakter. Možno so značkou bude dojem iný. Okrem veľkých ľadviniek sa nachádzajú na prednej časti obrovské otvory na nasávanie vzduchu a športový nárazník. Všimnúť si môžeš aj laserové svetlomety. Na bočnej strane si môžeš všimnúť špecifické spätné zrkadlá pre vozidlá BMW M, športový prah a čierne kolesá.

Zadná časť bohužiaľ nebola nafotená, ale tam môžeme očakávať štvoricu výfukov uprostred a športový nárazník.

Interiér taktiež nebol nafotený. Ten bude veľmi podobný BMW M440i, no M4 dostane športové sedadlá, poprípade Alcantaru.

BMW ešte neprezradilo aký motor dostane M4. Podľa našich informácií dostane športové coupe rovnaký motor ako má X3 M a X4 M. Presnejšie 3,0 litrový preplňovaný benzínový šesťvalec s výkonom 480 koní. Verzia Competition by mala mať výkon až 510 koní. Poháňané budú všetky štyri kolesá cez automatickú 8-stupňovú prevodovku. Pre niektoré trhy bude podľa odhadov v ponuke aj manuálna prevodovka, ale verzia s manuálnou prevodovkou má mať menší výkon. Samozrejmosťou bude Drift Mode, ktorý dokáže vypnúť pohon prednej nápravy, takže bude poháňaná len zadná náprava.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zatiaľ najvýkonnejšie BMW 4 Coupe je verzia M440i xDrive s výkonom 374 koní a krútiacim momentom 500 Nm. Z 0 na 100 dokáže BMW M440i Xdrive zrýchliť za 4,5 sekundy. Zaujímavá je aj verzia M440d xDrive s výkonom 340 koní a krútiacim momentom 700 Nm. Táto verzia poteší nízkou spotrebou, vysokým krútiacim momentom a zrýchlenie na 100 km/h trvá len 4,7 sekundy.

Zdroj: automotonews.ch