Toto je najvýkonnejšie a najrýchlejšie Porsche 718 s mäkkou strechou.

Toto je najvýkonnejšie a najrýchlejšie Porsche 718 s mäkkou strechou.

14. mája 2023 0 Od spiatocka.sk

Už nie je tajomstvom, že v ďalšej generácii prejde mladšia rodina športových vozidiel Porsche 718 na elektrický pohon. Spoločnosť už vyrába a testuje prototypy a premiéra sériového modelu je naplánovaná na rok 2025. Medzitým je predstavená najnovšia úprava súčasného benzínového auta Porsche 718 Spyder RS. A toto je najvýkonnejšia a najrýchlejšia „sedemstoosemnástka“ s mäkkou strechou.

Nový Spyder RS ​​v podstate kombinuje techniku ​​kupé Porsche 718 Cayman GT4 RS s karosériou modelu Porsche 718 Spyder. Za sedadlami je pozdĺžne umiestnený 4,0-litrový šesťvalcový plochý preplňovaný motor požičaný z polopretekárskeho Porsche 911 GT3. Agregát má systém mazania suchej vane a samostatné škrtiace ventily pre každý valec, výkon je 500 koní a krútiaci moment 450 Nm.

Prevodovka je sedemstupňový „robot“ PDK s dvoma spojkami a v aute je nainštalovaný samosvorný diferenciál. Spyder je štandardne vybavený adaptívnym podvozkom PASM s tuhými guľovými čapmi namiesto gumovo-kovových a svetlou výškou zníženou o 30 mm (v porovnaní so základným roadsterom). Kolesá sú 20 palcové.

Spyder RS ​​​​má rovnaké predné veko kufra z uhlíkových vlákien ako jeho náprotivok kupé. Jednoduchá mäkká strecha verzie Spyder, ktorá sa musí nasúvať a zložiť ručne, bola pre verziu RS ešte jednoduchšia. Je jednovrstvová, šilt je orezaný a celá táto sada teraz váži 18,3 kg namiesto 25,9 kg a na želanie je možné ju rozložiť a nechať v garáži.

Bežné sedadlá s rámom z uhlíkových vlákien sú tiež ľahké. Výsledkom je, že pohotovostná hmotnosť RS-Spider je 1410 kg oproti 1415 kg pre podobné kupé a 1450 kg pre bežný Spyder. Za poplatok je ponúkaný balík Weissach Package, ktorý obsahuje ľahké kolesá z horčíkovej zliatiny a titánový výfukový systém.

Verzia s balíkom Weissach

Verzia s balíkom Weissach

Verzia so základným výfukovým systémom

Verzia so základným výfukovým systémom

Z hľadiska dynamiky je Spyder RS ​​​​porovnateľný s kupé Cayman GT4 RS. Zrýchlenie na „stovku“ trvá 3,4 sekundy a až 200 km / h za 10,9 sekundy. Ale kvôli zvláštnostiam aerodynamiky je maximálna rýchlosť nižšia: 308 km/h oproti 315 km/h pre kupé. Ale cena oboch verzií RS je rovnaká. Od 156-tisíc eur. To je jeden a pol krát viac, ako základný Spyder! Dodávky novej verzie začnú v júli.