Testovacie vozidlo Lada Granta Sport bolo rozbité pri dopravnej nehode.

Testovacie vozidlo Lada Granta Sport bolo rozbité pri dopravnej nehode.

19. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

To, že Lada chystá Grantu Sport nie je žiadne tajomstvo. Len v marci tohto roku AutoVaz zverejnil fotky z výroby tohto auta. O pár týždňov neskôr bolo testovacie vozidlo Granta Sport nafotené v ruskom meste Samara. Lenže teraz sa môžeme pozrieť na testovacie vozidlo, ktoré je totálne rozbité.

 

Len pred dvoma dňami musel vodič kamiónu Kamaz vo večerných hodinách odstaviť svoje vozidlo na krajnicu kvôli poruche. Zapol výstražné smerovky a šiel sa pozrieť dozadu čo sa stalo. Avšak v tom momente doletel testovací šofér s kamuflovanou Grantou Sport, narazil do vodiča kamiónu a následne narazil do samotného kamiónu. Obaja utrpeli zranenia, ale prežili. Jediná neprežila Lada. Tá pôjde pravdepodobne do šrotu.

To či nehoda ohrozí sériovú výrobu nie je oficiálne oznámené, ale s veľkou pravdepodobnosťou nie. V septembri 2015 sa stala podobná nehoda s Vestou a dnes si veselo Vesty jazdia po cestách.

Lada Granta Sport bude mať pod kapotou atmosférický 1,6 litrový štvorvalec s výkonom 120 koní. Okrem toho dostane aj športový predný nárazník, zadný nárazník, prahy a športové kolesá. V interiéri môžeme očakávať športový volant, športovejšie sedadlá a rôzne doplnky. Lada Granta Sport na na európsky trh s veľkou pravdepodobnosťou nedostane.

Zdroj: masscars.ru