Tatra predstavila nové nákladné vozidlo 4×4. Určené je pre armádu.

Tatra predstavila nové nákladné vozidlo 4×4. Určené je pre armádu.

18. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Nákladné vozidlá Tatra asi nemusím veľmi predstavovať. V našich končinách sú veľmi známe. Však využívajú ich hasiči, vojaci a rôzne iné inštitúcie, poprípade iné zložky. Lenže Tatra predstavuje nový stredne ťažký až ťažký nákladný automobil s názvom Tactic 4×4. Využívať ho bude najmä armáda.

Tatra Tactic 4x4

Nová Tatra Tactic 4×4 je vybavená konvenčným rebrinovým rámom s portálovými nápravami Tatra Rigid. Technický základ vychádza z konceptu predchádzajúcej generácie Tactic. Avšak úplne nová je kabína, ktorú vyvinula spoločnosť Tatra Trucs. Všimnúť si môžeš, že kabína má rovné tvary. Takéto riešenie zvyšuje odolnosť a tiež umožňuje použiť balistickú ochranu. Tiež také riešenie zjednoduší údržbu.

V interiéri sa odvezie štvorčlenná posádka, ktorá má k dispozícii klimatizáciu a nezávislé kúrenie. O jej ochranu sa stará okrem balistickej ochrany aj systém pretlakovej ventilácie. Tento systém chráni posádku pred chemickými a biologickými zbraňami. V prípade útoku sa môže posádka chrániť guľometom, ktorý môže byť pripevnený na streche.

O pohon sa stará kvapalinou chladený 6,7 litrový šesťvalec 286 koní a krútiacim momentom 970 Nm. Poháňané sú všetky kolesá cez manuálnu alebo automatickú prevodovku. Maximálna rýchlosť je 100 km/h a dojazd na jednu nádrž je 800 km.

Tatra Tactic 4×4 váži 13 ton a dokáže previezť 5,5 tony. Vďaka svetlej 470 mm dokáže brodiť vodou hlbokou 600 mm.

eshop spiatocka.sk