Takto môže vyzerať nové Volvo XC100.

Takto môže vyzerať nové Volvo XC100.

15. marca 2020 0 Od spiatocka.sk

Veľké 7-miestne SUV sú dosť populárne. Minulý rok BMW predstavilo novú X7 a Mercedes-Benz predstavil novú generáciu GLS. Švédske Volvo by taktiež chcelo konkurovať týmto vozidlám novým XC100.

Volvo XC100

Zdroj: kolesa.ru

Len pred pár dňami sa na internete objavila informácia, že Volvo chystá XC100. Nie je to oficiálne potvrdené, ale také auto je celkom logické. Veľké SUV sú veľmi populárne. Však BMW X7 je vidieť skoro na každom rohu.

O Volvo XC100 nemáme zatiaľ žiadne informácie a ani neboli spravené špionážne fotografie. Preto sa ruský portál kolesa.ru pozrel na to ako by mohlo vyzerať Volvo XC100.

Predná časť je úplne zmenená. Maska je väčšia a svetlomety sú menšie s výraznejším LED denným svietením. Dĺžka vozidla bude oveľa dlhšia a zadný previs bude dlhší. Vzadu je úplne nový dizajn. Svetlá sú prepojené a dizajn je elegantnejší.

Interiér bude pravdepodobne podobný ako má XC90.

Volvo XC100

Zdroj: kolesa.ru

Čo sa týka motorov, tak pod kapotou môžeme očakávať dieselove a benzínové štvorvalce spojené s elektromotorom. Toto môže byť dosť veľká nevýhoda vozidla Volvo. Vo veľkom aute ako je GLS alebo X7 zákazníci vyžadujú veľký motor pretože vozidlo je ťažké. Volvo XC90 bude taktiež ťažké a veľký motor je vhodný pre také vozidlo. Elektromotor môže pomôcť štvorvalcu s výkonom.

Keďže nejedná o oficiálne potvrdené vozidlo, tak je ťažko odhadovať dátum predstavenia. Pravdepodobne predstavenie tento rok nebude. Ak budeme mať nejaké informácie o Volve XC100, tak určite ťa budeme informovať.