Takto má vyzerať nový Hyundai Tucson. Pozri si kompletnú galériu fotiek.

Takto má vyzerať nový Hyundai Tucson. Pozri si kompletnú galériu fotiek.

14. apríla 2020 0 Od spiatocka.sk

Hyundai tento rok masívne mení všetky modely. Nedávno predstavili nový i20 a i30. Tento rok sa môžeme tešiť ešte na nový Tucson a facelift Santa Fe. Avšak takto môže vyzerať nový Tucson.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Podľa zamestnancov dizajnového štúdia Hyundai bude nový Tucson veľmi zaujímavý a pôjde z neho strach. Na dizajn exteriéru sa pozrel portál AtchaCars. Do úvahy brali špionážne fotky, ale aj koncept Vision T. Zo všetkých údajov spravili grafickú štúdiu Hyundai Tucson.

Musím povedať, že predná časť vyzerá veľmi dobre. Veľká maska chladiča je opticky spojená so svetlometmi. Nižšie sa nachádzajú ďalšie svetlomety. Pohľad z boku mi veľmi pripomína Toyotu RAV4 a to najmä kvôli blatníkom. Zadná časť pôsobí elegantne a jednoducho.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Interiér zatiaľ nebol odhalený, ale tam môžeme taktiež očakávať veľké zmeny. S istotou vieme povedať, že v ponuke bude digitálny prístrojový panel a veľký dotykový displej s podporou Bluelink a Hyundai Live Services.

Nový Tucson neminie elektrifikácia. V ponuke budú Mild-hybridné motory, ale aj plug-in hybridná verzia zložená s motora 1,6 GDi a elektromotora. Samozrejmosťou budú dieselové a benzínové agregáty.

Očakávame, že pri predstavení nového Tucson automobilka predstaví aj Tucson N-Line. Predstavenie by malo prebehnúť v lete tohto roku, ale kvôli pandémii sa to môže kľudne posunúť. Ostrá verzia Tucson N by mohla byť predstavená budúci rok, avšak Tucson N nie je oficiálne potvrdený.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Mimochodom Tucson N by mal poháňať 2,0 litrový motor T-GDi s výkonom viac ako 300 koní. Hovorí sa aj o novom motore 2,3 T-GDi, ktorý má poháňať nový roadster N. Tento motor môže byť použitý aj v Tucson N.

Zdroj: AtchaCars