Takto by mohol vyzerať nový Golf. Aké technológie ponúkne?

Takto by mohol vyzerať nový Golf. Aké technológie ponúkne?

10. októbra 2018 0 Od spiatocka.sk

Siedma generácia VW Golf je už na trhu nejaký rok a je čas už na zmenu. Práve nová ôsma generácia Golfu bude predstavená ešte tento rok a nepôjde len nejaký facelift. Obľúbený hatchback ponúkne moderné technológie, nižšiu spotrebu, nižšiu váhu a v prípade športových verzií aj vyšší výkon. Hovori sa aj, že verzia R dostane šesťvalec, ale o tom nižšie.

Nový Golf ôsmej generácie by mal byť predstavený ešte tento rok, ale oficiálne fotky zatiaľ nie sú zverejnené. Avšak zatiaľ sa môžeme pozrieť na fotky od dizajnéra Klebera Silva. Na jeho dizajne si môžeš všimnúť veľkú chrómovú masku v štýle Arteonu alebo Touaregu. Na masku nadväzujú mohutné svetlomety, ktoré pozvoľne prechádzajú do bočnej línie. Zadná časť je dosť podobná súčasnému Golfu, ale C-stĺpik sa mi nejako nepáči. Pripadá mi to ako by bol prevzatý z i30, no zatiaľ to nie je oficiálny dizajn Golfu.

Nové „ľudové vozidlo“ bude postavené na novej modulárnej architektúre, ktorá bude ľahšia a to vďaka použitiu hliníka a vysokopevnostnej ocele. Avšak celkovo Golf nebude ľahší, pretože väčšina verzii bude používať hybridný pohon alebo  mildhybridný pohon so 48V okruhom. Zaujímavosťou je, že elektrifikované budú aj dieselové motorizácie. Ale tie budú používať 12V okruh. Spotreba by mala teda klesnúť pod 4 litre čo vidím aj reálne pri ľahkej nohe. V ponuke by mal byť aj plug-in hybrid, ktorý bude poháňať 1,5 litrové TSI a elektromotor. Spoločný výkon by mal byť 220 koní. Okrem toho by mala mať aj športová verzia GTI elektromotor spárovany s 2,0 TSI. Spoločný výkon by v takom prípade mal byť okolo 300 koní, ale v takom prípade by GTI konkurovalo Golfu R. Špekuluje sa, že Golf R by mal dostať tiež hybridné ústrojenstvo a šesťvalec. Ale toto je zatiaľ iba špekulácia. Ak by mal Golf R šesťvalec, tak výkon by presiahol 400 koní, ale z vrcholu sa presunieme k základu. Ten by mal tvoriť litrový trojvalec naladený na 95 alebo 115 koní. Silnejší agregát 1.5 TSI bude naladený na 130 alebo 150 koní. V ponuke budú manuálne prevodovky aj dvojspojka DSG. Poháňané budú predné kolesá alebo všetky štyri.

Okrem motorov bude lepšia aj technológia a asistenčné systémy. Nová generácia dostane semi-autonómne riadenie, ktoré zvládne jazdu aj v zápchach. Taktiež sa bude auto vedieť prispôsobiť rožným vodičom. Systém zaznamená telefón a nastaví volant, sedadlá a osvetlenie podľa nastavení uživateľa. Head-up displej bude lepší a bude mať rozšírené nastavenia. Informácie sa môžu zobrazovať na displeji alebo sa môžu opticky pred auto. V interiéri zmiznú ovládače klimatizácie. Namiesto toho pribudne displej na ovládanie. Okrem technológie Golf získa aj viac miesta pre cestujúcich a objemnejší batožinový priestor. Dobrá sprava je, že neskôr po predstavení sa objaví aj kombi Golf Variant.

Foto: behance.net Kleber Silva