Takto by mohol vyzerať Hyundai Sonata N.

Takto by mohol vyzerať Hyundai Sonata N.

24. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Juhokórejska automobilka Hyundai len nedávno predstavila novú generáciu Sonata. Avšak očakáva sa, že časom pribudne do ponuky aj športová Verzia N. Hyundai zatiaľ nič oficiálne neoznámil, ale na to ako by mohla Sonata N vyzerať sa pozrel známy grafik X-Tomi Design.

Hyundai Sonata N

Hyundai Sonata N vyzerá na grafickej štúdii ozaj športovo. Na veľkú čiernu mriežku chladiča. V spodnej časti predného nárazníka je malý splitter s červenou dekoráciou. Po bokoch nárazníka sú ďalšie nasávacie otvory a nad nimi LED denné svietenie. Pri pohľade z boku si môžeš všimnúť veľké disky z ľahkých zliatin, pod ktorými sa nachádzajú červené brzdové strmene. Zadnú časť X-Tomi nenavrhol, ale tam by sme mohli očakávať dvojicu výfukov a falošný difúzor s červenou dekoráciou.

V interiéri by boli samozrejmosťou športové sedadlá čalúnené alcantarou, športové dekorácie a nápisy N.

Po technickej stránke by sa môže o pohon starať preplňovaný 2,0 litrový štvorvalec T-GDi s výkonom 275 koní. Očakávať môžeme aj elektronicky ovládaný samosvorný diferenciál eLDS.

Toto sú zatiaľ iba odhady. Na oficiálne informácie si budeme musieť ešte počkať. Očakáva sa, že Hyundai skôr predstaví Sonatu N-Line.

Zdroj: X-Tomi Design

Vyskúšali sme Hyundai i30 Fastback N Performance na okruhu. Prečítaj si test tu.

Môžeš si aj pozrieť test Hyundai i30 N.