Takto by mohlo vyzerať Mitsubishi 4000GT.

Takto by mohlo vyzerať Mitsubishi 4000GT.

13. júna 2020 0 Od spiatocka.sk

V 90. rokoch japonská automobilka Mitsubishi mala v ponuke množstvo športových automobilov. Medzi ne patrí aj model 3000GT, ktorého výroba sa ukončila v roku 2000. Dnes má Mitsubishi v ponuke len SUV, Crossovery a nejaký ten hatchback. Športové autá sa vytratili.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Na grafickej štúdii môžeš vidieť ako by vyzeralo Mitsubishi 4000GT, teda nástupca modelu 3000GT. Dizajn vyzerá naozaj športovo. Vpredu sa nachádza veľký nasávací otvor v nárazníku a imitácia výsuvných svetlometov. Pri pohľade z boku si môžeš všimnúť veľké kolesá a ostré krivky. Vzadu sa nachádza krídlo, úzke svetlomety a dvojica výfukov.

Do interiéru sa nemôžeme pozrieť, ale tam by sme mohli očakávať športový volant, športové sedadlá potiahnuté Alcantarou a množstvo ďalších športových doplnkov.

Čo sa týka pohonu, tak to môžeme len hádať. Na Európskom trhu by mohol byť v ponuke preplňovaný štvorvalec spojený s elektromotorom. V ponuke by mohol byť aj šesťvalec s výkonom vyšším ako 300 koní. Žiaľ je to len štúdia a 4000GT tak skoro neuvidíme. Je škoda, že Mitsubishi už nevyrába také autá ako v minulosti. Avšak, napríklad Toyota má v ponuke novú Supru a Nissan čoskoro predstaví coupe 400Z.