Takto by mohla vyzerať ďalšia generácia Nissan GT-R.

Takto by mohla vyzerať ďalšia generácia Nissan GT-R.

20. decembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Ďalšia generácia Nissan GT-R nebude svetu tak skoro predstavená. Čakať môžeme kľudne dva roky aj päť rokov, no možno aj dlhšie. Práve čakanie na ďalšiu generáciu dáva priestor rôznym dizajnérom ukázať svoje predstavy. Jedným z takých dizajnérov je Enoch Gabriel Gonzales. On sa tiež pokúsil vytvoriť dizajnérsky návrh novej generácie. Tak poďme sa na ňu pozrieť.

Dizajn Gonzalesovej štúdie kombinuje prvky so súčasného GT-R, s Italdesign GT-R50 a s konceptu Nissan Vision Gran Turismo. Predná šesťuholníkova maska s lištou v tvare V je obrovská. Úzke LED svetlomety, ktoré zasahujú až do blatníku pôsobia naozaj agresívne. Ostré hrany a nasávacie otvory po bokoch ešte zvyšujú agresivitu. Pri pohľade z boku je hneď jasné, že sa jedná o GT-R pretože si zachováva klasickú líniu, avšak nájdeme tu viac ostrých hrán. Zadná strana má štyri vystúpené svetlá a štyri koncovky výfuku.

 

Technické informácie o vozidiel nie sú žiadne. Avšak riaditeľ dizajnu v Nissan povedal, že ďalšia generáciu bude najrýchlejší superšport na svete. Tiež podľa riaditeľa automobilka momentálne vyvíja nový motor a novú platformu, ale viac informácií neprezradil.

Hovorí sa, že pod kapotou sa objaví dvakrát prepĺňaný 3,0 litrový šesťvalec. Jeho výkon je momentálne vo hviezdach. Môj odhad je niekde medzi 650-800 koňmi.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.