Takto bude vyzerať Chevrolet Corvette zo zadu.

Takto bude vyzerať Chevrolet Corvette zo zadu.

21. júna 2019 0 Od spiatocka.sk

Chevrolet Corvette ôsmej generácie dostane najväčšiu zmenu v histórii vozidiel Corvette. Zatiaľ čo sedem generácií malo motor uložený vpredu, tak ôsma generácia dostane motor uložený vzadu. Také riešenie má zlepšiť jazdné vlastnosti a Corvette sa môže priblížiť k vozidlám Porsche alebo Ferrari. Lenže ako bude vyzerať?

Chevrolet Corvette C8

Nová „korveta“ C8 bola už veľakrát nafotená s kamuflážou. Dokonca niektoré portály zverejnili aj grafické štúdie, no dnes sa pozrieme na zadnú časť.

Už na prvý pohľad je jasné, že sa jedná o Corvette. Úzke a prísne svetlá sú podobné ako má C7, no C8 má kvôli motoru uloženému vzadu pod svetlami výduchy vzduchu. Nižšie nájdeme štvoricu výfukov na okrajoch.

Predná časť taktiež pripomína súčasnú generáciu, no pri pohľade z boku je jasné, že sa jedná o C8. Krátka predná kapota a dlhší zadok dávajú najavo kde sa motor nachádza.

Novinku bude podľa odhadov poháňať atmosférický 6,2 litrový osemvalec s výkonom 500 koní. Výkonnejšia verzia dostane preplňovaný 6,2 litrový osemvalec s výkonom 700 koní. Objaviť by sa mala aj hybridná verzia, ktorá ponúkne výkon až 1 000 koní.

Oficiálne predstavenie má prebehnúť 18.7.2019 v americkej Kalifornii.