Supercar Blondie otestovala Devel Sixteen s výkonom 5 000 koní.

Supercar Blondie otestovala Devel Sixteen s výkonom 5 000 koní.

3. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Hyperšport Devel Sixteen je auto, ktoré má motor s brutálnym výkonom 5 000 koní. Je to šialený a obrovský výkon aj na dnešnú dobu. Však si zoberme, že Bugatti Chiron má výkon „len“ 1 500 koní, ale vráťme sa späť k Develu.

Devel Sixteen

Pred pár týždňami to s projektom nebolo zrovna najlepšie. Dunajské vozidlo sa muselo rozlúčiť s talianskou spoločnosťou Manufattura Automobili Torino. Práve táto firma mala pomôcť vozidlu sa udržať na ceste. Ďalší problém je, že výkonný agregát má problém s chladením. Avšak v Emirátoch im peniaze nechýbajú a vyzerá to tak, že auto sa dostane nakoniec do série. Však reklamu dubajskej automobilke spravila známa žena, ktorá testuje tie najdrahšie autá. Volá sa Supercar Blondie.

Supercar Blondie

Na videu môžeš vidieť ako sa blondínka išla previezť na tomto ohromnom hyperšporte. Na plno síce nešla, ale pri takom výkone to nie je ani potreba. Aj tak si môžeš vychutnať super zvuk šesťnásťvalca.
Mimochodom v ponuke bude aj V8 s výkonom 2 000 koní a V16 s výkonom 3 000 koní. Tieto vozidlá budú môcť jazdiť aj po cestách. Najvýkonnejšía verzia s 5 000 koňmi bude môcť jazdiť len na okruhu. Predstavenie sériovej verzie prebehne v priebehu budúceho roku a ročne sa vyrobí sedem kusov.