Subaru predstavilo Levorg druhej generácie. Čo ponúkne?

Subaru predstavilo Levorg druhej generácie. Čo ponúkne?

21. augusta 2020 0 Od spiatocka.sk

Subaru Levorg prvej generácie sa vyrába od roku 2014. Toto auto bolo dostupné v Európe, Austrálii a v Japonsku. Celkovo za dobu predaja bolo predaných 110 000 kusov. Teraz však prichádza sériová verzia Subaru Levorg druhej generácie. Koncept bol predstavený v januári tohto roku.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Subaru Levorg druhej generácie je postavené na novej platforme SGP. Táto platforma využíva okrem zváraných spojov aj lepidlovú živicu, vďaka ktorej je vyššia torzná tuhosť. Celkovo je karoséria oproti prvej generácii o 44% tušia.

Dĺžka, šírka a výška novinky je 4755, 1795 a 1500 mm. Zmeny rozmerov v porovnaní s predchodcom sú +85, +15 a +10 mm. Rázvor novinky je 2670 mm (+20 mm). Objem batožinového priestoru je pôsobivých 561 litrov.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Dizajn Subaru Levorg je nový prepracovaný, ale na prvý pohľad je jasné, že sa jedná o Levorg. Interiér je taktiež nový. Nájdeme tam veľký na výšku orientovaný dotykový displej a displej nájdeme aj za volantom. Celkovo interiér vyzerá veľmi športovo.

V ponuke bude aj verzia STI, ktorá má oveľa športovejší dizajn.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pod kapotou sa nachádza 1,8-litrový štvorvalec s výkonom 177 koní a krútiacim momentom 300 Nm. Výkon sa prenáša na všetky kolesá cez variátor Lineartronoc.

Vo výbave nájdeme aj systém Subaru Eyesight X, ktorý umožňuje automaticky jazdiť v dopravnej zápche a zahŕňa tiež adaptívny tempomat, monitorovanie slepých miest a stavu vodič. Verzia STI dostane aj adaptívne tlmiče ZF s nastaviteľnou tuhosťou.

Predaj na japonskom trhu začne v v októbri. Kedy príde do Európy ešte nevieme.