Štvrtá generácia Octavie bola nafotená s kamuflážou.

Štvrtá generácia Octavie bola nafotená s kamuflážou.

28. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Česká automobilka Škoda len minulý týždeň predstavila aktualizovaný Superb a svoje prvé elektrické vozidlo iV. Na začiatku roka bolo predstavené najmenšie SUV Kamiq, no ku koncu roka sa dočkáme novej generácie najobľúbenejšieho modelu Octavia. Tá dokonca tento rok oslavuje 60. narodeniny. 

Škoda Octavia 2020

Škoda Octavia štvrtej generácie už bola niekoľkokrát nafotená, avšak vždy s kamuflážou a to veľmi efektívnou. Všimnúť si môžeš pozdĺž celej karosérie rôzne plastové kamufláže. Asi najviac do očí bije kamufláž na D-stĺpiku. Ten je veľmi hrubý, ale priznám sa, že nevyzerá zle. S veľkou pravdepodobnosťou bude D-stĺpik užší a okno dlhšie. Ďalšia plastová kamufláž zakrýva zadné svetlá, ktoré zasahujú až do veka batožinového priestoru. Mimochodom už keď sme pri zadnej časti, tak všimnúť si môžeš väčšie zadné krídlo a úplne skryté koncovky výfukov. Predná časť je taktiež kamuflovaná, no tam s istotou bude väčšia a nižšie položená maska chladiča v štýle Škoda Scala. Na ňu budú pravdepodobne nadväzovať nové full LED matrixové svetlomety, ktoré má aj aktualizovaný Superb. Samozrejme za príplatok.

Interiér bude pravdepodobne veľmi podobný Škode Scala, ale luxusnejší. Nájdeme v ňom väčší dotykový displej, lepšie materiály a dekorácie, virtuálny prístrojový štít a mnoho ďalšieho. Batožinový priestor určite o niečo narastie. Súčasná generácia má objem batožinového priestoru 610 litrov.

Čo sa týka pohonu, tak pod kapotou môžeme očakávať rôzne zážihové aj vznetové agregáty. V základe asi nájdeme 1,0 TSI. Ďalej ponuku doplní 1,5 TSI, 1,6 TDI, 2,0 TSI a 2,0 TDI. Taktiež by mala byť v ponuke aj hybridná verzia, ktorá dostane označenie iV.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Predstavenie novinky by malo prebehnúť v septembri na autosalóne vo Frankfurte, no hovorí sa, že predstavenie sa odloží kvôli komplikáciám s Golfom ôsmej generácie. Uvidíme teda ako to bude, no ja si myslím, že online predstavenie Octavie štvrtej generácie prebehne koncom augusta.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: motor1.com