Ssangyong Torres 1,5 T-GDi AWD | Praktické a zaujímavé auto so zaujímavou cenou | Test |

Ssangyong Torres 1,5 T-GDi AWD | Praktické a zaujímavé auto so zaujímavou cenou | Test |

7. októbra 2023 0 Od spiatocka.sk

Kórejská automobilka SsangYong tento rok priniesla na náš trh zaujímavé auto. Nie je to nič iné ako SsangYong Torres. Toto auto určite zaujme svojími rozmermi, ale aj dizajnom a príjemnou cenou. Novinka prinesie viac priestoru ako model Korando, ale zasa cenovka je nižšia ako v prípade veľkého SUV SsangYong Rexton.

Nový SsangYong Torres prichádza s naozaj odvážnym dizajnom. Predná maska by mohla niekomu pripomínať vozidlá Jeep, ale to je len prvotný dojem. V skutočnosti auto vpredu vyzerá moderne a agresívne. Pri pohľade na bočnú časť dominujú pekné a mohutné 20-palcové disky kolies, nad ktorými sú vysunuté blatníky. Vzadu na veku batožinového priestoru je imitácia rezervy a madlo nájdeme viac vpravo. Také riešenie evokuje, že veko batožinového priestoru sa otvára do strany, ale otvára sa nahor, tak ako v prípade bežných vozidiel. Mimochodom batožinový priestor má objem až 839 litrov (bez rezervy). Po sklopení zadných sedadiel sa zväčší na úctyhodných 1 662 litrov.

Ssangyong Torres

Poďme do interiéru. Ten je ozaj moderný a nájdeme v ňom až trojicu displejov. Pred moderným volantom sa nachádza úzky virtual cockpit, ktorý je decentne zapustený do palubnej dosky. Graficky je dobre spracovaný a je taktiež dobre čitateľný. Uprostred palubnej dosky nájdeme dotykový displej s multimediálnym systémom. Tu by sa zišli menšie rámiky, poprípade iný dizajn. Áno je to praktické a intuitívne, ale kazí to celkový dojem. No a nižšie nájdeme ďalší dotykový displej, ktorý je určený najmä na ovládanie klimatizácie. Cez tento displej však vieme ovládať aj vyhrievanie sedadiel, pohon 4×4 (ak je vo vozidle), ale aj vypnúť otravný systém štart-stop.

Ssangyong Torres

SsangYong Torres je ako stvorený pre slovenských zákazníkov. Ponúka výstredný a zaujímavý dizajn. Taktiež má priestranný, moderný interiér s veľkým batožinovým priestorom. No a v neposlednom rade zaujme aj dobrá cenovka a samozrejme 5-ročná záruka.

Ako SsangYong Torres jazdí, akú má spotrebu a ďalšie informácie sa dozvieš vo videu.

Ssangyong Torres Ssangyong Torres