Športová Toyota Corolla GR dostala vylepšený dizajn a technológie.

Športová Toyota Corolla GR dostala vylepšený dizajn a technológie.

24. augusta 2023 0 Od spiatocka.sk

Toyota Gazoo Racing 23. augusta oznámila, že čiastočne vylepšila dizajn športovej verzie Corolla GR Corolla. Do upevnenia častí podvozku boli zavedené vysokopevnostné skrutky. Tým sa zvýšila ostrosť riadenia a stabilita pri priamočiarom pohybe.

Toyota Corolla GR

Inžinieri tiež optimalizovali tvar nasávania vzduchu v prednom nárazníku, čo malo za následok zlepšenie prúdenia vzduchu v podbehoch kolies a zníženie koeficientu odporu vzduchu. V rovnakom čase, špeciálne pre domáci trh v Japonsku, bola predstavená metalická modrá farba karosérie a nová farebná schéma interiéru (čierna + modrá).

Toyota Corolla GR

Športová Toyota GR Corolla sa vyrába od roku 2022 . Pod kapotou má 3-valcový 1,6-litrový benzínový turbomotor G16E-GTS s výkonom 304 koní a krútiaci moment 370 Nm. Motor je spojený so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Pohon všetkých kolies využíva lamelovú spojku a výkon medzi kolesá prenášajú dva diferenciály Torsen.

V závislosti od preferencií a prevádzkových podmienok môže vodič upraviť rozdelenie krútiaceho momentu medzi nápravy v pomere 60:40, 50:50 a 30:70 (vpredu:vzadu). Zavesenie kolies je vzpera MacPherson vpredu a dvojité priečne ramená vzadu. Použité sú športové pružiny, tlmiče a uloženie tlmičov. Toyota  Gazoo Racing je divízia motoristického športu spoločnosti Toyota Motor.

Toyota Corolla GR