Spoľahlivosť nového Mitsubishi L200 bude testovaná na rally.

Spoľahlivosť nového Mitsubishi L200 bude testovaná na rally.

3. júla 2023 0 Od spiatocka.sk

Mitsubishi Motors (MMC) vystaví predsériový prototyp terénneho pick-upu Triton/L200 novej generácie na Asia Cross Country Rally (AXCR), ktorý bude riadiť tím Mitsubishi Ralliart financovaný MMC.

Mitsubishi L200

Prototyp nádejného pikapu bol testovaný na výdrž 19. – 23. júna na off-roadových tratiach v Thajsku. Tvrdí sa, že výsledok bol pozitívny. Prototyp najazdil 800 km bez porúch za 5 dní vo veľmi ťažkých podmienkach.

Nová generácia Triton/L200 bola od základov prestavaná s novým rámom, karosériou, podvozkom a motorom. Hiroshi Masuoka, generálny manažér tímu Mitsubishi Ralliart, komentuje: „V porovnaní s predchodcom bola vylepšená ovládateľnosť, drsné jazdné vlastnosti a jazdný komfort. Nové turbodúchadlo zlepšuje odozvu motora v celom rozsahu otáčok od nízkych po vysoké. Je to skvelé rally auto, ktoré si poradí s každým stavom vozovky.“

Mitsubishi L200

Rally AXCR 2023 odštartuje 13. augusta v Thajsku s trasou približne 2 000 km a širokou škálou podmienok na cestách. Hornatý terén, husté lesy, blato, prechody cez rieky atď. Použitie auta na rally preverí jeho spoľahlivosť pred spustením hromadného predaja.

Nová generácia Triton/L200 bude predstavená 26. júla v Thajsku . Pripomeňme si, že L200 / Triton súčasnej generácie sa vyrába od roku 2014 a v roku 2018 prešiel faceliftom. Model je ponúkaný v širokej škále modifikácií, ktorých rozsah závisí od trhu.

Mitsubishi L200