Slovensko-český Jantar Team sa zúčastní Rally Dakar 2021.

Slovensko-český Jantar Team sa zúčastní Rally Dakar 2021.

5. mája 2020 0 Od spiatocka.sk

Rally Dakar je snáď najznámejšie rally na svete. Svojou náročnosťou dá zabrať aj tým najlepším automobilovým profesionálom. Prvýkrát sa Rally Dakar uskutočnil 1979, no budúci rok pribudne na štarte nový slovensko-český Jantar Team. 

Koronavírus tento rok zasiahol asi každého. Výnimku nemá ani Jantar Team. V roku 2020 sa im zrušilo množstvo motoristických podujatí. Preto sa majiteľ Jantar Team Ján Miloň rozhodol vyštartovať na najťažšej rally sveta. On však nebude jazdiť. Preteku sa zúčastní Rudolf Lhotský (3x na Dakar) a David Pabiška (11x na Dakar). Títo dvaja jazdci budú jazdiť v kategórii Malle Moto. Táto kategória je špecifická v tom, že pretekári nemajú k dispozícii žiaden podporný tím. Musia si opraviť motorku sami. Preto na KTM 450 Rally. Výhodou KTM je, že KTM do cieľa každej etapy pristaví kamión s náhradnými dielmi. Pretekár len príde s platnou kartou a môže si vziať náhradný diel.

Ján Miloň povedal:

„Ako divák a hlavne organizátor celého tímu budem všetko s jazdcami zažívať a prežívať. Aj toto je stránka, ktorá vie priniesť a prináša veľkú dávku adrenalínu. Predstavte si, že vaše dve „deti“ ráno niekde odídu a niekam majú podvečer prísť. Medzi tým magické informačné ticho. Život pretekára je naozaj plný zážitkov, bez ohľadu na akej pozícii sa práve nachádza. Verím, že aj vďaka KTM budú vidieť farby Jantar Team-u v cieli legendárneho Rally Dakar 2021“.