Škoda Scala bude priestranný a moderný hatchback. Čo všetko ponúkne?

Škoda Scala bude priestranný a moderný hatchback. Čo všetko ponúkne?

24. októbra 2018 0 Od spiatocka.sk

Česká automobilka Škoda nedávno oznámila, že nový Hatchback sa bude volať Scala, ale tam to aj končilo. Nič viac sme nevedeli. Dnes automobilka zverejnila pár informácií a odhalila pár fotiek.

Nový hatchback Scala bude kompletne odhalený koncom roka a predaj sa začne v prvej polovici budúceho roka. Ak sa presunieme k rozmerom, tak Škoda tvrdí, že Scala bude najpriestrannejší hatchback v triede a vnútorný priestor môžeme porovnávať s Octaviou. Na dĺžku bude mať novinka 4 362 mm, na výšku 1 471 mm, na šírku 1 793 mm a rázvor kolies bude 2 469 mm. Objem batožinového priestoru bude 467-1 410 litrov. Zadný cestujúci budú mať rovnaký priestor pre nohy ako v Octavii a priestoru na hlavu bude o 2 mm viac.

Škoda tiež hovorí, že Scala bude „typická Škoda“ s riešeniami v štýle Simply Clever. V aute teda nájdeme škrabku alebo dáždnik vo dverách.

Novinka tiež nebude zaostávať ani vo výbave. Vo vyšších verziách bude k dispozícii 10,25″ digitálny prístrojový štít a 9,2″ dotykový displej na palubnej doske. Taktiež bude vozidlo vybavené systémom eSIM a eCall. Za príplatok budú budú k dispozícii aj Full LED svetlá. Už keď sme pri príplatkovej výbave, tak v ponuke bude aj športový balík, ktorý zahŕňa adaptívne tlmiče a o 15 mm nižší podvozok. V ponuke budú aj moderné asistentčné systémy. Napríklad výstražný systém čelných zrážok s automatickým brzdením bude v základe. Adaptívny tempomat (za príplatok) bude fungovať do rýchlosti 210 km/h a bude spolupracovať aj s detekciou mŕtveho uhla. Automobil tiež dostane deväť airbagov, parkovací systém a mnoho ďalších systémov.

Základným motorom sa stane 1,0 TSI s výkonom 95 koní. Tento motor bude ako jediný spárovany s 5-stupňovým manuálom. Silnejšie motorizácie 1,0 TSI s výkonom 115 koní a 1,5 TSI s výkonom 150 koní budú mať 6-stupňový manuál, poprípade DSG za príplatok. Pre dieselových nadšencov bude k dispozícii len jeden agregát 1,6 TDI s výkonom 115 koní. Tento diesel môže byť vybavený 6-stupňovým manuálom alebo 7-stupňový DSG. Objaví sa aj verzia G-Tec, ktorá bude jazdiť na CNG. Výkon bude mať 90 koní a k dispozícii bude len 6-stupňový manuál.