Poznáme technické špecifikácie elektrického SUV BMW iX3.

Poznáme technické špecifikácie elektrického SUV BMW iX3.

16. mája 2020 0 Od spiatocka.sk

Nie je žiadne tajomstvo, že mníchovská automobilka chystá svoje prvé elektrické SUV iX3. Oficiálne ešte nebolo toto SUV predstavené, no môžeme si ho pozrieť na fotkách čínskeho ministerstva priemyslu. Dokonca si môžeš pozrieť aj technické špecifikácie. 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Na prvý pohľad vyzerá BMW iX3 skoro rovnako ako X3, avšak má pár rozdielov. Predná maska nemá nasávacie otvory a je plná. Predný nárazník je taktiež iný. Na zadnom nárazníku sa nachádza difúzor a nenájdeme na ňom žiadne výfuky. Však je to elektrické SUV.

Interiér zatiaľ nebol odhalený, ale ten bude pravdepodobne podobný s X3, avšak v iX3 bude viac futuristických detailov.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Dĺžka BMW iX3 je 4 747 mm, šírka 1 891 mm a výška 1 683 mm. Rázvor kolies je 2 864 mm. Rázvor kolies a šírka je rovnaká ako má X3, ale iX3 je o 38 mm dlhšie a o 7 mm nižšie. O pohon sa bude starať elektromotor s výkonom 286 koní, ktorý poháňa zadné kolesá. Batéria má kapacitu 74 kWh, čo stačí na dojazd 440 km podľa cyklu WLTP. Nabíjanie zvládne až 150 kW.

BMW iX3 bude vyrábané v továrni BMW Brilliance JV v Šen-jangu. Tu sa vyrába BMW X3 pre čínsky trh. V Číne sa bude vyrábať iX3 pre Európu a aj Severnú Ameriku.