Podnikateľ z Nemecka postavil kabriolety triedy G a predal ich za milión dolárov.

Podnikateľ z Nemecka postavil kabriolety triedy G a predal ich za milión dolárov.

2. januára 2024 0 Od spiatocka.sk

Ako vieme, výroba otvoreného Mercedesu-Benz triedy G bola ukončená v roku 2014 a tento typ karosérie nebol nikdy ponúkaný v súčasnej generácii W463-II. A Mercedes-Benz nikdy nevyrábal dvojdverový kabriolet AMG triedy G. Nemecký podnikateľ arabského pôvodu Ahmed Al Bakri sa však rozhodol túto medzeru vyplniť.

Myšlienka vyrobiť kabriolet na základe Mercedes-Benz W463 ho napadla, keď dieťa jazdilo na detskom G Brabuse, ktorý postavil pre svojho syna: „ Prečo to neurobiť s mäkkou sťahovacou strechou v realite?“

Podnikateľ si vzal bežný kabriolet W463 za vzor na premenu štandardného Mercedes-AMG G63 W463-II na open-air. Má rovnaký rozpoznateľný tvar karosérie so štandardnými dverami a trojuholníkovými oknami za nimi. Výtvor nemeckého podnikateľa má však jeden výrazný rozdiel. Zadné dvere, ktoré sa otvárajú proti pohybu vozidla. Je pravda, že sú úzke. Cez takéto dvere sa do kabíny dostane iba pes malého plemena.

Nech je to akokoľvek, priateľom tvorcu, bohatým podnikateľom z Blízkeho východu, sa auto páčilo natoľko, že nápad prešiel do komerčného prevedenia. A Ahmed nakoniec vyrobil dva tucty týchto kabrioletov pomocou svojej spoločnosti Refined Marques, ktoré sa predali za cenu najmenej 1,3 milióna dolárov.