Pininfarina pracuje na najrýchlejších SUV sveta. Poháňať ich bude elektrika.

Pininfarina pracuje na najrýchlejších SUV sveta. Poháňať ich bude elektrika.

10. decembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Vozidlá typu SUV sú veľmi obľúbené. Preto automobilky stále vyvíjajú nové a nové modely. Dokonca aj automobilky ako Lamborghini, Maserati, Bentley a Rolls-Royce majú v ponuke SUV. Neskôr sa pripojí aj Aston Martin s modelom DBX. Avšak dizajnérske štúdio pracuje na troch nových elektrických SUV.

Je známe, že Pininfarina vyvíja tri elektrické SUV, avšak len o jednom máme pár info.

eshop spiatocka.sk

Toto jedno vozidlo má kód PF1. Žiaľ názov nie je známy. Pininfarina zatiaľ pracuje na dizajne a aerodynamike. Toto vozidlo bude priamo namierené proti Lamborghini Urus. Avšak poháňať ho budú štyri elektromotory so spoločným výkonom 1 039 koní. Batérie budú mať kapacitu 135 kWh. Dojazd ani dynamika zatiaľ nie je známa. Taktiež ani vzhľad. Keďže SUV chce súperiť s Urusom, tak sa bude jednať s veľkou pravdepodobnosťou o SUV Coupe.

Pripomeňme si, že Pininfarina spolupracuje na vývoji so spoločnosťou Rimac. Táto spoločnosť už vyrobila elektrický hyperšport, ale s SUV nemá skúsenosti. No elektromotory vyvíja pre Aston Martin alebo Koenigsegg. Keď si zoberieme do úvahy, že Pininfarinu vlastní indická Mahindra, ktorá je veľký monopol. Maju vlastný vesmírny program a majú aj automobilku. V tejto kombinácii by sa fakt mohlo jednať o veľmi dobré SUV a Tesla by mala byť na pozorne.