Nový SsangYong Korando štvrtej generácie ponúkne moderný interiér. (Video)

Nový SsangYong Korando štvrtej generácie ponúkne moderný interiér. (Video)

23. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

SUV-čka sa predávajú ako teplé rožky. To si automobilky uvedomujú a preto stále ponúkajú lepšie a lepšie SUV-čka. Výnimkou nie je ani juhokórejska automobilka SsangYong. Práve model Korando už je na trhu nejaký ten rok a vek už bolo naozaj vidieť. Len to už je minulosť. SsangYong predstavil modernú štvrtú generáciu Korando.

Ssangyong Korando 2019

Nové Korando to nebude mať jednoduché. Musí súperiť s konkurenciou ako je napríklad Peugeot 3008, Volkswagen Tiguan, Nissan Qashqai alebo Ford Kuga. Lenže Korando sa na toto pripravilo. Ponúkne štýlový a moderný dizajn exteriéru, ale v interiéri to je úplne iná liga. Ten pôsobí luxusne a moderne. Imitácia klavírneho laku a hliníku vytvára prémiový dojem. Pochváliť musím aj ovládač infotainmentu, ktorý je príjemne spracovaný. Tlačidlá a použité materiály sú príjemné na dotyk. V interiéri taktiež nájdeme 9″ dotykový displej a 10,25″ virtual kokpit. Mimochodom Korando ponúkne najpriestrannejší interiér v triede. Objem batožinového je 551 litrov, čo je viac ako má Karoq.

V ponuke asistenčných systémov nájdeme systém núdzového brzdenia s radarom a kamerou, adaptívny tempomat, asistent držania v jazdnom pruhu a systém monitorovania mŕtveho uhla.

V ponuke motorov bude 1,6 litrový diesel s výkonom 136 koní a krútiacim momentom 324 Nm. Druhý motor v ponuke bude 1,5 litrový benzínový štvorvalec s výkonom 163 koní a krútiacim momentom 260 Nm. Neskôr má pribudnúť aj čisto elektrická verzia. Samozrejmosťou je v ponuke automatická a manuálna prevodovka. Taktiež aj pohon predných alebo všetkých kolies.