Nový Mercedes triedy S dostane aj elektrické verzie a veľký tablet v interiéri.

Nový Mercedes triedy S dostane aj elektrické verzie a veľký tablet v interiéri.

16. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

Mercedes-Benz triedy S je už od minulosti synonymom slova moderný, bezpečný a revolučný. Však ak máš v aute ESP, deformačné zóny, airbagy alebo pyrotechnické priťahovanie pásov, tak práve vďaka triede S to máš vo vozidle tieto prvky. Totižto presnejšie trieda S bolo prvé vozidlo, ktoré tieto prvky malo. Preto ďalšia generácia nebude výnimka. Ponúkne zasa niečo moderné a dostane sa o krok pred konkurenciu.

Mercedes-Benz triedy S W223

Aktuálna generácia triedy S už je na trhu nejaký ten rok. Dokonca aj facelift je na trhu už dlhú dobu a preto je čas na ďalšiu generáciu s označením W223, ktorá bude predstavená svetu budúci rok. Veľa informácií o novinke nemáme, ale britskému magazínu sa podarilo získať fotky interiéru, ktorý je mierne kamuflovaný. Nájdeme v ňom obrovský minimálne 15″ veľký displej. Ten zaberá väčšinu mieste na stredovej konzole a bude sa pravdepodobne cez neho ovládať klimatizácia, sedadlá a infoteiment. Pod veľkým displejom sa nachádzajú dotykové tlačidlá na ovládanie hlasitosti a funkcií infoteimentu. Jediné hardvérové tlačidlo je ovládanie výstražných svetiel. Všimnúť si môžeš volant s novým dizajnom a za ním sa nachádza ďalší veľký tablet, teda virtual kokpit.

S-Class W223

Trieda S bude vyrábaná aj v čisto elektrických verziách, avšak tie budú predstavené až v roku 2022. Očakáva sa, že elektrické „eská“ budú mať jeden elektromotor na prednej náprave a jeden elektromotor na zadnej. Dojazd by mal byť približne 500 km na jedno nabitie. V ponuke bude jedna bežná trieda EQ S s výkonom 400 koní a verzia AMG EQ S s výkonom 600 koní. Elektrifikované budú aj ostatné verzie so spaľovacím motorom. Očakáva sa, že minimálny dojazd plug-in hybridov na elektriku bude 100 km. Neboj sa. Spaľovacie motory budú stále v ponuke. Napríklad také S63.

Na viac informácií si budeme musieť ešte chvíľu počkať, no trieda S pravdepodobne nastaví dizajnový trend interiérov pre ďalšie desaťročie.

eshop spiatocka.sk