Nový Mercedes-Maybach triedy S bol nafotený pri testovaní.

Nový Mercedes-Maybach triedy S bol nafotený pri testovaní.

13. marca 2020 0 Od spiatocka.sk

Nie je žiadna novinka, že Mercedes chystá novú generáciu triedy S, ktorá má byť absolútne nová s novým dizajnom. Niekoľkokrát sme priniesli fotografie triedy S bez maskovania. Teraz však bol nafotený luxusný Mercedes-Maybach.

Mercedes-Maybach S 2021

Na fotografiách triedy S bez maskovania sme mohli vidieť, že novinka dostane jednoduchý a elegantný dizajn. Predná maska bude väčšia a svetlomety užšie. Maybach dostane určite viac chrómových doplnkov.

Do interiéru novinky sme sa mohli taktiež pozrieť. Tam nájdeme vysunutý virtual cockpit a obrovský dotykový displej na stredovej konzole. Cez displej sa bude dať ovládať klimatizácia, asistenčné systémy, sedadlá, infoteiment a mnoho ďalšieho. Maybach dostane samozrejme viac luxusných prvkov v interiéri a hlavne dvojicu zadných sedadiel. Počítať môžeme s tradičnou chladničkou v lakťovej opierke, s dvoma displejmi a mnohými ďalšími prvkami, ktoré zvýšia luxus cestujúcich vzadu.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Očakáva sa, že Mercedes-Maybach triedy S bude mať ako jediná trieda S motor V12 pod kapotou. Tento motor by mal byť spojený s hybridným systémom, poprípade s mild-hybridným systémom. Bežné triedy S by mali dostať maximálne osemvalec, ale toto ešte nie je oficiálne potvrdené.

Trieda S býva vždy na vrchole bezpečnostných prvkov. Novinka určite nebude zaostávať a môžeme očakávať tie najnovšie asistenčné systémy. Taktiež aj nové Full LED svetlomety, ktoré dokážu premietať obraz na cestu. Napríklad dokážu premietať obraz z navigácie, výstražné upozornenia alebo dokážu označiť prekážku na ceste. Napríklad chodca.

Oficiálne predstavenie triedy S sa má uskutočniť na konci roka 2020. Luxusný verzia Mercedes-Maybach triedy S príde až v priebehu roka 2021. Takže na oficiálne predstavenie si ešte počkáme rok.

Zdroj: walkoART