Nový Mercedes-Benz triedy S kompletne odhalil únik fotiek.

Nový Mercedes-Benz triedy S kompletne odhalil únik fotiek.

12. mája 2020 0 Od spiatocka.sk

Mohol si si všimnúť, že častejšie píšeme o novej triede S s označením W223. To kvôli tomu, pretože trieda S je vozidlo, ktoré vždy predstaví nové systémy a dizajn. Teraz kompletne odhalil triedu S únik fotografií.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Dizajn novej limuzíny je nový, no na prvý pohľad je jasné, že sa jedná o triedu S. V prednej časti sa nachádza väčšia maska chladiča v štýle ostatných vozidiel Mercedes-Benz. Svetlomety sú užšie a nárazník má chrómové lemovanie. Vzadu sa nachádzajú svetlomety s novým dizajnom prepojené chrómovou lištou. V nárazníku sú falošné výfuky.

Interiér prešiel výraznými zmenami a je veľmi podobný konceptu EQS. Uprostred palubnej dosky sa nachádza na výšku orientovaný veľký dotykový displej s multimediálnym systémom MBUX. Namiesto klasických budíkov nájdeme v triede S veľký vysunutý displej, no veľkou záhadou je otvor za ním. Pravdepodobne sa jedná o nejaký head-up displej. Zaujímavá je aj obrovská dekorácia s klavírneho laku na palubnej doske. S veľkou pravdepodobnosťou bude táto dekorácia voliteľná a zákazník si tam môže vybrať rôzne druhy dreva, poprípade hliník alebo karbón. Trojramenný volant pôsobí decentne, ale zároveň športovo.

Vzadu sa nachádzajú dva displeje pripevnené na zadnej časti predných sedadiel. Ďalší displej sa nachádza na lakťovej opierke. Taktiež sedadlá sa mali ovládať pomocou ďalšieho displeja na dverách. Taktiež okná sa budú otvárať cez dotykové tlačidlá.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pripomeňme si, že Mercedes-Benz dávnejšie povedal, že interiér novej triedy S bude určovať trend na ďalšie desaťročie. Myslím, že z časti mali aj pravdu.

Očakávať môžeme aj tie najmodernejšie technológie. Nová limuzína by mala mať full LED svetlomety s funkciou premietania obrazu na cestu. Označiť tak môže prekážku na ceste alebo premietať navigáciu.

Čo sa týka motorov tak elektrifikácia triedu S určite neminie. V ponuke budú plug-in hybridné verzie, ale aj plug-in hybridné. Neskôr do ponuky príde aj Mercedes-Maybach S. Coupe a Cabrio v ponuke nebude kvôli nízkemu predaju.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: Instagram Cochespias