Nový Mercedes-AMG GT R Black Series bude mať výkon až 700 koní.

Nový Mercedes-AMG GT R Black Series bude mať výkon až 700 koní.

2. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Hyundai i30 Fastback N Performance

V súčasnej dobe je v ponuke najvýkonnejší Mercedes-AMG GT R, ktorý má pod kapotou dvakrát preplňovaný 4,0 litrový osemvalec s výkonom 585 koní. V ponuke je aj športovejšia verzia GT R Pro, ktorá má rovnaký výkon, ale navyše ponúka nižšiu váhu, zvýšenú jazdnú jazdnú dynamiku a lepšiu aerodynamiku. Lenže v budúcnosti bude v ponuke aj verzia Black Series. V minulosti tieto „čierne“ verzie mali brutálny výkon. Avšak čo také AMG GT R?

Informácie o novom AMG GT R Black Series ešte nie sú potvrdené, ale na internete sa objavila informácia od klienta, ktorý si ževraj toto vozidlo predbežne objednal. Podla jeho slov Mercedes-AMG už prijíma objednávky a prvé kusy majú prísť ku klientom v roku 2020.

Ako základ bude použité GT R Pro, ktoré je prispôsobené na jazdu na okruhu. Lenže Black Series dostane štandardný dvakrát prepĺňaný 4,0 litrový osemvalec s výkonom až 700 koní. Ten sa bude prenášať na zadné kolesá cez 7-stupňovú automatickú prevodovku AMG SPEEDSHIFT DCT. Toto vozidlo to bude mať priamo namierené proti Porsche 911 GT2 RS a McLaren 720S.

Čo sa týka dynamiky, tak tá nie je ešte zverejnená, ale stovku na tachometri bude skôr než za 3,6 sekundy a maximálna rýchlosť bude vyššia než 318 km/h.