Nový Hyundai Tucson prichádza vo výbave N-Line+, ale aj s plug-in hybridným pohonom pohonom.

Nový Hyundai Tucson prichádza vo výbave N-Line+, ale aj s plug-in hybridným pohonom pohonom.

1. júna 2021 0 Od Ľuboš Surovič

Nový Hyundai Tucson je na Slovensku veľmi obľúbený. Však je ho vidieť na každom rohu a niet sa čomu čudovať. Tucson fakt dobre jazdí, ale teraz prichádza na Slovensko vrcholná verzia N-Line+. Čo ponúkne a koľko stojí?

Hyundai-Tucson-Plug-in-Hybrid-1

Športovo ladený Tucson N-Line bude v ponuke so štyrmi typmi elektrifikovaných pohonov. Základ tvorí motor 1,6 T-GDi s mild-hybridnou technológiou a výkonom 180 koní. V ponuke je aj 1,6 CRDi MHEV, Tucson Hybrid s výkonom 230 koní a novinka Plug-in hybrid s výkonom až 265 koní.

Výbava N Line+ ako najvyšší stupeň výbavy modelu TUCSON štandardne zahŕňa pohon všetkých kolies HTRAC, automatickú prevodovku (7 DCT pri benzínovom a naftovom mild hybride, resp. 6 AT pri hybride a plug-in hybride), bohatú paletu bezpečnostných asistentov a prvotriednu konektivitu. Športový charakter vozidlu vo výbave N Line+ dodáva nielen elektronicky riadené pruženie ECS pre lepší zážitok z jazdy, ktoré je možné za príplatok 1 000 € získať k mild hybridným motorizáciám, ale aj balík dizajnových prvkov, ktorý tvoria:

• predný športový nárazník

• zadný športový nárazník s difúzorom

• 19-palcové zliatinové disky kolies v unikátnom dizajne

• mriežka chladiča lakovaná v čiernej lesklej farbe

• strieborný predný spojler a zadný difúzor

• lemovanie blatníkov a podbehy lakované vo farbe karosérie

• športová dvojitá koncovka výfuku

• športové sedadlá N Line

• červené kontrastné prešívanie v interiéri

• špeciálny N volant

• kovové pedále a ďalšie N dizajnové prvky.

Cena vozidla Hyundai Tucson N-Line+ s motorom 1,6 T-GDi s výkonom 180 koní začína na sume 35 490€.

Hyundai Tucson N 2021

Okrem výbavy N-Line+ prichádza aj Plug-in hybrid, ktorý je najvýkonnejším variantom Tucsonu. Ponúka výkon 265 koní, zrýchlenie z nula na 100 km/h za 8,2 sekundy a dojazd na čisto elektrický pohon 60 kilometrov.

Plug-in hybridný TUCSON je v ponuke v dvoch úrovniach výbavy: Style od 34 890 € a Premium od 37 490 €, v oboch prípadoch vždy s pohonom 4×4 a 6-stupňovou automatickou prevodovkou shift by wire s pádlami pod volantom. TUCSON Plug-in hybrid poskytuje dojazd čisto na elektrinu vyše 60 kilometrov (podľa WLTP).

Hyundai svoju plug-in hybridnú novinku navyše zatraktívňuje mimoriadnym, časovo obmedzeným vstupným bonusom vo výške 3 500 €. Ten platí do 30. septembra 2021, resp. na prvých 80 kusov vozidla.

Hyundai poskytuje na nový TUCSON 5-ročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Na vysokonapäťovú batériu platí záruka 8 rokov alebo 160 000 km.

Hyundai Tucson N 2021