Nový Hyundai Tucson ponúkne moderný dizajn, pokročilé technológie a viac elektrifikácie.

Nový Hyundai Tucson ponúkne moderný dizajn, pokročilé technológie a viac elektrifikácie.

9. decembra 2020 0 Od Ľuboš Surovič

Po dlhom očakávaní je nový Hyundai Tucson konečne predstavený a môžeme sa naňho pozrieť v plnej kráse. Poďme sa teda na nový Tucson pozrieť.

Hyundai Tucson 2021

Dizajn nového Tucsonu je veľmi zaujímavý. Vpredu sa nachádza veľká mriežka chladiča, do ktorej sú integrované parametrické svetlomety. Pri pohľade z boku má Tucson ostré hrany a zadná časť pripomína SUV Coupe. Vzadu nájdeme nové svetlomety prepojené LED pásikom. Zaujímavosťou je, že stierač zadného okna je integrovaný do krídla a nenarušuje tak dizajn.

Čo sa týka rozmerov, tak nový Tucson je o 20 mm dlhší, o 15 mm širší a o 5 mm vyšší. Zadný cestujúci majú o 26 mm viac miesta na nohy. Objem batožinového priestoru je od 546 do 620 litrov. Záleží od použitej motorizácie.

Hyundai Tucson 2021

Interiér nového Tucsonu je uhladený a elegantný. Nový volant pôsobí elegantne, no za volantom sa nachádza 10,25-palcový virtual cockpit. Ďalší 10,25-palcový displej sa nachádza na stredovej konzole, ktorý je naklonený na vodiča. Ovládanie klimatizácie sa nachádza pod displejom a ovláda sa pomocou dotykových tlačidiel. Uvidíme ako to bude fungovať v praxi, ale poďme späť k interiéru. V ponuke bude aj ambientné osvetlenie, ktoré poskytuje 64 farieb a 10 úrovni jasu.

Hyundai Tucson 2021

Nový Hyundai ponúka ozaj zaujímavé technológie. Ako prvé spomeniem najnovšiu verziu online služieb Bluelink. Táto služba ponúka širokú paletu benefitov a služieb vrátane online plánovania trasy, Navigácie na poslednom úseku či nových Užívateľských profilov. Užívatelia dokážu zároveň aj lokalizovať svoje vozidlo, na diaľku ho odomknúť či zamknúť alebo skontrolovať jeho stav ako napríklad množstvo paliva. To všetko cez aplikáciu Bluelink. Cez aplikáciu Bluelink sa dajú vytvoriť aj dva užívateľské profily. Na základe profilu sa potom nastaví infoteiment, navigácia, Bluetooth a mnoho ďalšieho. Dosť veľkou výhodou je, že ak vodič zaparkuje od 200 m do 2 km od cieľa z navigácie, tak môže pokračovať v navigovaní cez aplikáciu. Bluelink taktiež ponúka synchronizáciu kalendára Apple alebo Google do vozidla. Taktiež vďaka vzdialeným serverom dokáže navigácia lepšie vypočítať trasu a určiť presnejší čas príjazdu do cieľa.

Nakoniec sú tu služby Hyundai LIVE Services s aktuálnymi informáciami o voľných parkovacích miestach, čerpacích staniciach vrátane cien palív či informácie o počasí. Destinácie či zaujímavé body na trase možno do navigácie vozidla zaslať aj priamo z aplikácie v mobilnom telefóne.

Hyundai Tucson 2021

Pohodlie cestujúcich zvyšuje funkcia Multi-Air Mode, ktorá v novom Tucsone spája priame a nepriame výduchy vzduchu z klimatizácie a z kúrenia. Zámerom je vytvoriť príjemnejšie prostredie na palube s jemnejším prúdením vzduchu. Po aktivovaní tohto režimu začne vzduch prúdiť cez nové štrbiny ako aj cez normálne výduchy.

Dobrá vec na cesty je aj režim spánku na zadných sedadlách. Táto funkcia úplne odpojí zadné repro a vodič môže spokojne počúvať hudbu.

Hyundai Tucson 2021

Samozrejmosťou nových vozidiel je aj bezpečnosť. Zaujímavý je napríklad airbag medzi prednými sedadlami. Tento stredový airbag má zabrániť aby sa vodič so spolujazdcom navzájom zranili. Poprípade zachráni tento airbag šoféra pred manželkou. Samozrejmosťou je aj autonómne brzdenie, držanie v jazdnom pruhu, atď. Zaujímavý je aj asistenčný systém jazdy na diaľnici. Vodič si jednoducho nastaví požadovanú rýchlosť a vozidlo rýchlosť upravuje v závislosti od premávky, zákrut a rôznej situácii.

Nový Hyundai Tucson prejde výraznou elektrifikáciou. Najvýkonnejšia hybridná verzia má 230 koní a poháňa ju 1,6 T-GDi plus elektromotor. Výkon sa môže prenášať na predné alebo všetky kolesá.

Samozrejmosťou sú aj Mild-hybridné verzie. V ponuke s mild-hybrid bude 1,6 T-GDi s výkonom 150 koní, 1,6 T-GDi s výkonom 180 koní a pohonom 4×4, 1,6 CRDi s výkonom 136 koní a pohonom 4×4.

Bez mild-hybridnej technológie budú v ponuke motory 1,6 T-GDi s výkonom 150 a 1,6 CRDi 136 koní.