Nový Hyundai Tucson bol nafotený vrátane interiéru.

Nový Hyundai Tucson bol nafotený vrátane interiéru.

28. marca 2020 0 Od spiatocka.sk

Tento rok má Hyundai predstaviť novú generáciu Tucson a automobilka stále viac a viac testuje nové SUV na verejnosti. Niet sa čomu čudovať, že nový Tucson bol viackrát prichytený na parkovisku v Kórei. Poďme sa pozrieť na novinku.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Dizajn exteriéru bude čerpať množstvo prvkov z konceptu Vision T. Predná maska bude navrhnutá v štýle súčasných modelov. Vedľa masky sa budú nachádzať úzke full LED svetlomety a nižšie sa budú nachádzať ďalšie svetlomety. V prednom nárazníku bude veľký nasávací otvor. V bočnej časti nájdeme nový dizajn kolies a výrazné blatníky. Zadná časť dostane LED svetlá prepojené LED pásikom. Celkovo nový Hyundai Tucson bude vyzerať oveľa agresívnejšie a športovejšie.

Interiér je veľmi moderný. Nájdeme v ňom vysunutý digitálny prístrojový panel. Uprostred palubnej dosky sa nachádza dotykový displej a pod ním ďalší displej na ovládanie klimatizácie. Na stredovom tunely nie je žiadna riadiaca páka. Namiesto nej sú tam tlačidlá. Vyzerá to tak, že nový Tucson s automatickou prevodovkou bude mať tlačidlá na ovládanie režimov prevodovky.

Okrem moderného interiéru môžeme očakávať aj moderné technológie. Multimediálny systém bude vybavený službami Bluelink a Hyundai LIVE Services. Očakávať môžeme aj inteligentný adaptívny tempomat, ktorý používa údaje z navigácie. Spolu s novým systémom na držanie vozidla v jazdnom pruhu Lane Following Assist bude nový Tucson príjemný spoločník na dlhé vzdialenosti.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Čo sa týka motorov, tak nemáme žiadne oficiálne informácie, ale očakávať môžeme mild-hybridné verzie a aj plug-in hybridnú verziu. V ponuke motorov určite zostane 1,6 T-GDI a 2,0 CRDi. Hovorí sa aj o 2,5 litrovom preplňovanom benzíne, ale ten možno nebude v ponuke pre európsky trh. Necháme sa prekvapiť, čo si Hyundai pre nás pripraví.

Nepamätám si presne kedy má byť nový Tucson predstavený, ale ak sa nemýlim, tak predstavenie má prebehnúť v júly tohto roku. Vyzerá to tak, že nový Tucson bude dobre naložený.

Zdroj: ohLee, carreport