Nový Hyundai i30N Fastback je rýchlejší ako Octavia RS245, dokonca stanovil nový rekord medzi Rímom a Parížom

Nový Hyundai i30N Fastback je rýchlejší ako Octavia RS245, dokonca stanovil nový rekord medzi Rímom a Parížom

27. septembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Hatchback Hyundai i30N už je nejaký ten mesiac na trhu a za tú dobu dokázal, že je jeden z najlepších hothatchov na trhu. Práve preto divízia N rozširuje svoju ponuku o nový liftback i30N Fastback. Celkovo v Európe budeme mať v ponuke dve „enká“ . Mimo Európy je v ponuke ešte Veloster N, ktorý používa rovnakú techniku.

Športový i30N Fastback sa líši od bežnej verzie agresívnejšou karosériou s červenými dekoráciami a dvoma koncovkami výfuku na zadnej strane. V interiéri vládne tiež športový duch. Športové sedačky sú uprostred čalúnené Alcantarou. Taktiež v interiéri nájdeme červené dekorácie a viacero označení N. Po technickej stránke je Fastback N rovnaký ako hatchback i30N. Pod kapotou má prepĺňaný 2,0 litrový štvorvalec T-GDI naladený na dva výkony 250 koní a 275 koní. Na stovku slabšia verzia zrýchli za 6,4 sekundy a silnejšia verzia za 6,1 sekundy. Maximálna rýchlosť je v oboch prípadoch elektronicky obmedzená na 250 km/h. Poháňaná je predná náprava cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku. Pre porovnanie Octavia RS245 s výkonom 245 koní zvládne stovku za 6,6 sekundy. Športový Fastback tiež ponúka adaptívny podvozok, Launch Control, výfukový systém s el. klapkou, elektronicky ovládaný samosvorný diferenciál a úplne vypnutie ESP.

Dostávame sa k spomenutému rekordu. Hyundai i30N zvládol prekonať vzdialenosť medzi Rímom a Parížom za 8 minút a 18 sekúnd. Celkom rýchlo, že? Však ani lietadlo to tak rýchlo nezvládne. Lenže má to jeden háčik. V Dánsku sa nachádzaju dve dediny s názvom Roma a Paris. Tieto dve dediny sú celkom blízko seba. Verejná premiéra sa uskutoční na autosalóne v Paríži 2. októbra.