Nový Hyundai i20 dostal moderné technológie a asistenčné systémy.

Nový Hyundai i20 dostal moderné technológie a asistenčné systémy.

20. februára 2020 0 Od spiatocka.sk

Nový Hyundai i20 bol odhalený pred pár dňami únikom. Mohli sme sa tam pozrieť na dizajn novinky, ale technické údaje zatiaľ zostávali v tajnosti. To však nevadí. Teraz sa môžeme pozrieť na technické novinky Hyundai i20.

Hyundai i20 2020

Na dizajn i20 sme sa pozreli v predchádzajúcom článku, takže ten preskočíme a pozrieme sa hneď na použitú techniku. Interiér zatiaľ nebol oficiálne odhalený, ale v interiéri nájdeme 10,25-palcový virtual kokpit a 10,25 palcový dotykový displej s novým multimediálnym systémom. K tomu sa pridáva prémiové ozvučenie BOSE s ôsmimi reproduktormi a subwooferom a LED ambientné osvetlenie. Samozrejmosťou je aj bezdrôtové nabíjanie.

Nový Hyundai i20 poskytne aj službu Hyundai LIVE, ktorá pozná dopravné informácie v reálnom čase, počasie, parkovacie miesta s cenami a radary. Ďalej je v ponuke Hyundai Bluelink. Pomocou tejto služby si môže človek nájsť svoje vozidlo, na diaľku zamknúť vozidlo a skontrolovať servisné prehliadky. To všetko pomocou smartfónu.

Žijeme v modernej dobe plnej asistenčných systémov a nový Hyundai i20 nie je výnimka. V ponuke bude adaptívny tempomat, ktorý spolupracuje s navigáciou, asistent jazdného pruhu, senzor mŕtveho uhlu, parkovací asistent na zabránenie kolízii, inteligentný asistent obmedzenia rýchlosti a asistenčný systém, ktorý zabraňuje kolízii.

Hyundai i20 2020

Elektrifikácia neminula ani kompaktný hatchback segmentu B. V základe síce nájdeme motor 1,2 MPi s výkonom 84 koní, ale preplňovaný trojvalec bude spojený s mild-hybridnou technológiou. Motor 1,0 T-GDi s výkonom 120 koní bude štandardne vybavený 48-voltovou mild-hybridnou sústavou. Spojený je s automatickou dvojspojkovou automatickou prevodovkou 7DCT alebo 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou iMT. Táto prevodovka odpojí motor od prevodovky po tom, čo vodič uvolní plynový pedál. Motor 1,0 T-GDi s výkonom 100 koní môže mať mild-hybridný pohon len za príplatok. V ponuke bude automat DCT alebo manuálna prevodovka. Pre 1,2 MPi je k dispozícii len 5-stupňová automatická prevodovka.