Nový Ford Focus RS nebude. Musíme si vystačiť s ST.

Nový Ford Focus RS nebude. Musíme si vystačiť s ST.

24. apríla 2020 0 Od spiatocka.sk

Štvrtá generácia Ford Focus bola predstavená v roku 2018 a minulý rok prišiel na trh športový Ford Focus ST. Avšak očakávali sme, že brutálny Ford Focus RS bude predstavený tento rok, ale bohužiaľ nebude. Je to smutná správa pre fanúšikov Ford.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Britský magazín Evo zverejnil informáciu, že štvrtá generácia Focus RS nebude. Tento brutálny hothatch si vyžaduje veľa nákladov na vývoj a následný predaj nie je až tak vysoký. Taktiež prísnejšie emisné normy sťažujú vývoj auta. Elektrifikácia Focusu RS by zvýšila len náklady na vývoj. Takže fanúšikovia značky Ford si budú musieť vystačiť s Ford Focus ST, ktorý má výkon 280 koní a krútiaci moment 420 Nm.

Pripomeňme si, že predchádzajúca generácia Focus RS mala 2,3 litrový štvorvalec s výkonom 350 koní a krútiacim momentom 440 Nm. Šprint z nula na sto zvládol za 4,7 sekundy a maximálna rýchlosť je 266 km/h. Výkon sa prenáša na všetky štyri kolesá cez manuálnu 6-stupňovú prevodovku. Predpokladalo sa, že nový Focus RS bude mať 2,3 EcoBoost s výkonom 400 koní. Toto by boli výborné parametre, ktoré by mohli konkurovať Audi RS3 alebo Mercedes-AMG A45.

Ford Focus RS