Nové BMW radu 1 odhalil únik. Dostane pohon predných kolies a štvorvalce pod kapotou.

Nové BMW radu 1 odhalil únik. Dostane pohon predných kolies a štvorvalce pod kapotou.

8. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Súčasná generácia BMW radu 1 je jediné svojho druhu v ponuke. Poháňaná je zadná náprava a v ponuke má aj zážihový preplňovaný šesťvalec. Je to teda jediný hatchback s takou konfiguráciou. Avšak to sa onedlho skončí. Nová generácia radu 1 bude mať pohon predných kolies a motor uložený priečne. Na šesťvalec môžeme zabudnúť.

BMW rad 1 2020

Nedávno mníchovská automobilka odhalila nového radu 1, ktoré bolo kamuflované. Ale od dnes sa nemusíme pozerať na kamufláž. Bulharský magazín DizzyRiders zverejnil fotografie novej „jednotky“ bez kamufláže. Podľa nich ide o fotografie sériovej verzie.

Nový hatback je dizajnovo veľmi podobný modelu X2. Oproti súčasnému hatbacku vyzerá nová „jednotka“ vyššia a stráca dlhú kapotu. To najmä kvôli priečnemu uloženiu motora. Vďaka uloženiu motora sa zväčší priestor v interiéri a aj batožinový priestor. Fotky interiéru nie sú zverejnené, ale očakáva sa, že palubná doska bude podobná ako má nový rad 3.

Pod kapotou budú výlučne štvorvalec. Najvýkonnejšia verzia M135i bude mať 2,0 litrový preplňovaný štvorvalec s výkonom 306 koní a krútiacim momentom 450 Nm. Tento výkonný hatchback dostane 8-stupňovú automatickú prevodovku ZF a na stovku zrýchli za 4,9 sekundy. No sú to celkom dobré parametre, ale na súčasné M140i so šesťvalcom pod kapotou sa nechytá.

Oficiálne predstavenie by malo prebehnúť na jeseň na autosalóne vo Frankfurte. Lenže pri BMW býva často zvykom, že pár dní pred oficiálnym online odhalením sa objaví nejaký únik. Preto si myslíme, že mníchovská automobilka čoskoro odhalí rad 1.

Foto: Dizzyriders.bg