Nové BMW M2 bude predstavené koncom tohto roka.

Nové BMW M2 bude predstavené koncom tohto roka.

23. apríla 2022 0 Od spiatocka.sk

Toto sú prvé oficiálne fotografie novej generácie BMW M2 Coupe G87, ktorá je vyvíjaná z druhého sériového modelu s kódom G42 . Navyše tieto snímky vznikli v blízkosti závodu BMW v Mexiku, kde sa vyrábajú súčasné dvojdverové vozidlá BMW radu 2. Vyrobia tam aj novú M2, ktorého debut je naplánovaný na koniec tohto roka. Závod v San Luis Potosi bude štvrtým závodom BMW na výrobu automobilov M, ktoré sa v súčasnosti vyrábajú iba v Nemecku (Mníchov a Dingolfing) a USA (Spartanburg). Samotný mexický závod bol otvorený v roku 2019 a okrem „dvojky“ vyrába sedany radu 3 pre americký trh. Produkcia rastie a na tento rok je naplánovaná druhá pracovná zmena.

BMW M2 2023

Pokiaľ ide o kupé BMW M2 generácie G87, aj pod maskovaním je zrejmé, že ostrá verzia sa bude líšiť od bežnej „dvojky“ v inom tvare svetlometov. V M2 samozrejme nebudú chýbať ani rozšírené blatníky, agresívnejšie nárazníky a príplatkové aerodynamické prvky.

Zatiaľ je vieme, že BMW M2 bude mať rovnaký radový šesťvalcový motor S58 biturbo, ktorý je teraz nainštalovaný na modeloch M3 / M4. Aj keď výkon sa zníži zo 480 koní na 420 koní pre základnú verziu a 450 koní pre modifikáciu M2 Competition. Mladšie kupé si zachová pohon zadných kolies, o type prevodovky a pohone všetkých kolies zatiaľ nie sú žiadne informácie.

BMW M2 2023