Nová Toyota Supra má brutálny zvuk. Toyota zverejnila nové video.

Nová Toyota Supra má brutálny zvuk. Toyota zverejnila nové video.

24. decembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Vozidlo Toyota Supra asi nemusím veľmi predstavovať. Hráči hier Need for Speed ju určite poznajú a aj tí čo pozerali film Rýchlo a Zbesilo. Toyota Supra bolo tiež ideálne vozidlo pre mnoho tunerov a výkon vyše 1 000 koní nie je pre nich problém. Lenže nie je tajomstvo, že japonská automobilka chystá novú Supru, ktorá má byť predstavená v januári na autosalóne v budúcom roku.

Toyota Supra Slovensko

Nedávno Toyota zverejnila trochu rozmazané video kde môžeš trochu vidieť novú Supru. Lenže ak si zapneš zvuk tak motor novinky môžeš počuť celkom dobre. Práve zvuk novinky je super a hneď som si zaspomínal do čias detstva keď Toretto a O Coner jazdili na japonských autách.

Čo sa týka techniky, tak veľa o Supre nevieme. No vieme, že zdieľa techniku s BMW Z4. Najvýkonnejšie BMW Z4 bude zatiaľ M40i, ktoré má pod kapotou 3,0 litrový radový šesťvalec s výkonom 340 koní. Je pravdepodobné, že Toyota použije tento motor, no výkon nevieme aký bude mať. Vieme, že tento radový šesťvalec môže mať 380 koní a aj viac. Možno časom pribudne verzia GRMN, ktorá bude mať podstatne vyšší výkon a zlepšené jazdné vlastnosti. Pripomeňme si, že nová Supra bude mať nízke ťažisko a rozloženie váhy 50:50.

Toyota Supra 2019 Slovensko

Zdroj: Toyota