Nová generácia BMW radu 7 už nemusí mať v ponuke motory V8 a V12.

Nová generácia BMW radu 7 už nemusí mať v ponuke motory V8 a V12.

13. apríla 2020 0 Od spiatocka.sk

Predstavenie novej generácie BMW radu 7 sa očakáva v roku 2022, no zmena generácie prinesie množstvo elektrifikácie. S veľkou pravdepodobnosťou budú v ponuke aj čisto elektrické verzie. Ale ako to bude s veľkými motormi V12 a V8?

Portál BMW Blog prichádza s najnovšími informáciami o pohone novej generácie radu 7. Najsilnejšia elektrická verzia bude poháňaná dvoma elektromotormi so spoločným výkonom 650 koní. Slabšia verzia bude mať výkon 450 koní a dva elektrické motory. Najslabšia verzia dostane jeden elektrický motor na zadnej náprave a výkon 350 koní. Dojazd elektrických verzií má byť minimálne 640 kilometrov a batérie dostanú kapacitu minimálne 100 kWh.

V ponuke bude aj plug-in hybridná verzia, ktorá dostane 3,0 litrový V6 benzín spojený s elektromotorom. Spoločný výkon bude 500 koní. Veľké motory V8 a V12 už nemusia byť v ponuke podľa BMW Blog. My si myslíme, že V12 už nebude v ponuke, ale BMW určite V8 nechá v ponuke v spojení s hybridným systémom.

Pripomeňme si, že aj nemecká automobilka Mercedes-Benz plánuje elektrickú limuzínu EQS, ktorá v najsilnejšej verzii AMG dostane výkon vyšší ako 600 koní. Taktiež aj britská automobilka Jaguar predstaví elektrickú limuzínu XJ. Uvidíme teda časom, čo si pre nás tieto automobilky pripravia, no elektrifikovať sa bude vo veľkom.