Nová éra značky Buick sa začína 1. júna.
28. mája 2022Na prvý deň nadchádzajúceho leta GM naplánovalo podujatie s názvom Buick Brand Day, ktoré sa nebude konať v USA, ale v Číne. Koniec koncov, tento trh je pre značku Buick už dlho prioritou. Ak sa 180 tisíc týchto áut predalo minulý rok doma v USA, potom v Číne 829 tisíc. Aj keď to už nie je rekord, nie je to tak dávno, čo predaj prekročil 1,2 milióna kusov ročne. Preto sa práve v Číne začne pre Buick nová éra, ktorej hlavným symbolom bude aktualizované logo. Už to bolo zdôraznené v patentových dokumentoch (žiaľ, čiernobielo). Tri značkové štíty používané od roku 1960 sú teraz zoradené v párnom rade a nemajú rám.

Ohlásená bola aj premiéra dvoch áut, o ktorých dizajne sa rozhodlo v novom korporátnom štýle. Jeho hlavnými znakmi by mali byť úzke svetlomety a široké ústie masky chladiča inštalované s negatívnym sklonom. Prvým debutantom bude minivan Buick GL8 Century (na titulnej ukážke), ktorý bude najdrahším a najluxusnejším modelom v ponuke.
Pôjde o štvrtú generáciu GL8. V porovnaní s treťou generáciou minivanu sa zväčšil rázvor z 3088 na 3130 mm a celková šírka z 1878 na 1980 mm. Ďalšie detaily sa zatiaľ na verejnosť nedostali, no súdiac podľa teaseru, GL8 Century bude mať v kabíne plnohodnotnú priečku so zabudovaným televízorom a vzadu budú len dve luxusné sedadlá pre VIP.

Druhým ohláseným debutantom je elektrický crossover Buick Electra-X, ktorý sa však predstaví vo formáte koncepčného auta. Bude mať platformu Ultium a autopilota Super Cruise. Mimochodom, koncept Buick Electra bol predstavený už v roku 2020 , no tento vývojový projekt nedostal. Všetky detaily o nových modeloch a stratégii značky sa dozvieme už 1. júna.



