Nissan Micra prešiel faceliftom. Dostane nový motor a výbavu.

Nissan Micra prešiel faceliftom. Dostane nový motor a výbavu.

29. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Najmenší Nissan v ponuke už je nejaký ten rok, no tento rok sa dočkal aktualizácie. Dostane nový motor, prevodovku, ale aj verziu N-Sport. Čítaš dobre N-Sport a s Hyundai to nemá nič spoločné.

Nissan Micra 2019

Po dizajnovej stránke sa toho veľa nezmenilo. Upravená je predná maska, vo vyšších výbavach budú v ponuke 17″ disky z ľahkých zliatin a v interiéri nájdeme nový multimediálny systém bez CD prehrávača. Najväčšie zmeny sa odohrali pod kapotou. Starý 0,9 litrový trojvalec nahradí nový litrový trojvalec, ktorý má 100 koní. Nový motor je tichší, produkuje menej emisií a má nižšiu spotrebu, presnejšie 5,6-5,9 l/100 km. Spárovaný môže byť s 5 stupňovou manuálnou prevodovkou a s variátorom CVT s technológiou D-Step.

Do ponuky pribudla verzia N-Sport, ktorá má navyše oproti bežným verziám karbónovú úpravu spätných zrkadiel a elektrónov, čierné lišty na nárazníkoch, zadné dymové sklá a nápis N-Sport. Za príplatok si môžeš dokúpiť LED svetlomety a LED hmlovky. V interiéri má N-Sport verzia Alcantara/koža čalúnenie, biele prieduchy ventilácie, športové koberčeky a čierny strop. Táto verzia má pod kapotou prepĺňaný litrový trojvalec s výkonom 117 koní a krútiacim momentom 180 Nm. Na chvíľu sa môže krútiaci moment zvýšiť na 200 Nm vďaka funkcii Overboost. Podvozok je znížený o 10 mm, riadenie je presnejšie a podvozok viac vyladený. Ešte aby som nezabudol všetky agregáty spĺňajú emisnú normu Euro 6d-TEMP.

eshop spiatocka.sk

Facelift Nissan Micra