Nissan GT-R prešiel ľahkou aktualizáciou.

Nissan GT-R prešiel ľahkou aktualizáciou.

18. marca 2024 0 Od spiatocka.sk

Spoločnosť Nissan Motor oznámila blížiace sa vydanie opäť modernizovaného športového vozidla GT-R . Podľa niektorých správ pôjde o poslednú aktualizáciu v histórii kupé generácie R35 vyrábanej od roku 2007.

V exteriéri a interiéri nie sú v porovnaní s modernizovaným automobilom z roku 2023 žiadne rozdiely , pokiaľ neberiete do úvahy, že do radu GT-R Premium Edition bola pridaná nová možnosť farby interiéru s mäkkým modrým koženým čalúnením.

Vo verziách Premium Edition T-spec a Track Edition zároveň pribudli technické inovácie. Tieto stroje sú teraz vybavené ľahkými, vysoko presnými ojnicami, piestnymi krúžkami a kľukovým hriadeľom. Predtým boli takéto diely inštalované iba na GT-R NISMO Special Edition. Benzínový turbomotor 3,8 V6 vďaka tomu začal rýchlejšie dosahovať maximálne otáčky. Charakteristiky motora však zostali rovnaké: výkon 565 koní, krútiaci moment 637 Nm. Vo verzii NISMO to je 600 koní a 652 Nm. Motor je kombinovaný so 6-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou a systémom pohonu všetkých kolies Attesa E-TS.

Každé GT-R dostalo pod kapotu aj pamätnú hliníkovú plaketu s menom inžiniera, ktorý zostavil motor konkrétneho exemplára.

Aktualizovaný Nissan GT-R sa bude predávať v Japonsku v júni, ceny začnú od 14 443 000 jenov za bežný model a od 30 085 000 jenov za verziu NISMO.