Motocykel Ural Gear-Up bol modernizovaný a dostal nový moderný motor.

Motocykel Ural Gear-Up bol modernizovaný a dostal nový moderný motor.

7. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Motocykle Ural sú známe hlavne tým, že používajú klasický boxer motor s objemom 750 ccm, ktorý bol prevzatý z BMW. Tieto motocykle sú známe aj tým, že na pravom boku majú sajdkaru. Dokonca niektoré modely ako napríklad Gear-Up majú poháňané obe kolesá. Ale poďme k späť k modernizácii.

Ural Gear-Up

Aj keď na prvý pohľad sa môže niekomu zdať, že Ural Gear-Up je stará motorka, tak nie je tomu tak. Model pre rok 2019 dostáva nový motor, ktorý má väčšie chladiace rebrá pre lepšie chladenie a zvýšenú životnosť. Nové sú aj sacie a výfukové kanály. Piesty sú po novom vyrobené zo zliatiny NASA338, ktorá obsahuje hliník a kremík. Povrch piestov je ošetrený teflonom a horčíkom, čo znižuje trenie piestov. Motor tiež dostáva prepracované vstrekovanie paliva, ktoré zlepšuje reakciu na plyn. Nová palivová pumpa je integrovaná do nádrže a olejová vaňa je po novom vyššia.

Výkon motora je stále 41 koní a krútiaci moment je 57 Nm. S týmto motorom dokáže motocykel dosiahnuť maximálnu rýchlosť 112 km/h. Predaj sa začne od januára budúceho roka.