Mercedes-Benz triedy S W223 dostane brutálne technológie.

Mercedes-Benz triedy S W223 dostane brutálne technológie.

29. júla 2020 0 Od spiatocka.sk

Mercedes-Benz triedy S vždy príde s najnovšími technológiami. Však za Airbag alebo ESP vďačíme práve triede S. Lenže čoskoro bude predstavená nová generácia W223, ktorá prinesie ďalšie moderné technológie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Bezpečnosť posádky je veľmi dôležitá a preto trieda S dostane ako prvé sériové vozidlo predné airbagy pre cestujúcich vzadu. Airbagy budú umiestnené v zadnej časti predných sedadiel a dokážu sa prispôsobiť detským sedačkám. Okrem toho odpruženie E-Active Body Control pred nárazom nadvihne auto, takže náraz zasiahne tvrdšie časti karosérie triedy S.

Odpruženie E-ACTIVE BODY CONTROL má plne aktívny podvozok so 48V okruhom, ktorý dokáže upraviť tlmič na každom kolese zvlášť. Riadiace jednotky analyzujú cestu 1 000-krát za sekundy a podˇôa toho upravujú podvozok.

Za príplatok môže mať trieda S riadenie zadnej nápravy a to v dvoch úrovniach. Prvá úroveň dokáže natočiť zadnú nápravu o 4,5-stupňov. Druhá, drahšia úroveň dokáže natočiť kolesá až o 10-stupňov. Vďaka tomu má trieda S s dlhým rázvorom priemer otáčania menej ako 11 metrov.

Ďalšou novinkou je head-up displej, ktorý dokáže zobrazovať dynamické šípky z navigácie, okraje vozovky, zákruty, ale aj zle viditeľné objekty. Okrem toho bude head-up displej zobrazovať tradičné informácie, ktoré potrebuje vodič vidieť.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ďalšou bezpečnostnou novinkou je výstraha pred otvorením dverí. Senzory snímajú mŕtvy uhol a keď cestujúci priblíži ruku ku kľučke dverí, tak systém MBUX ho upozorní na prichádzajúce vozidlo.

Nová trieda S dostane naozaj veľa moderných technológií. Viac sa dozvieme až po predstavení 2.9.2020.