Mercedes-Benz sa chystá v budúcnosti viac zjednotiť svoje vozidlá.

Mercedes-Benz sa chystá v budúcnosti viac zjednotiť svoje vozidlá.

8. marca 2020 0 Od spiatocka.sk

Skoro každá automobilka sa v dnešnej dobe snaží obmedziť svoje náklady. Niet sa čomu čudovať. Vývoj vozidiel stále napreduje autá sú modernejšie väčšie, no a automobilka chce zarobiť. Jedným so spôsobou je zjednotiť vozidlá. Ako sa to dá dosiahnuť.

Mnoho automobiliek dnes vyvíja modulárne platformy, na ktorých sú postavené viaceré modely automobilky. Zoberme si do úvahy Volkswagen Group. Oni majú platformu, na ktorej je postavené Audi, Škoda, Volkswagen a Seat. Mercedes-Benz by chcel v budúcnosti tiež takto šetriť. Áno aj Mercedes stavia vozidlá na platforme, ale napríklad trieda G, S, SL a AMG GT stojí na vlastnej platforme. Preto musí automobilka pre každé vozidlo vyrábať zvlášť diely a to sú náklady navyše.

Vedúci výskumu a vývoja Mercedes-Benz Makrus Schaefer povedal:

Máme príliš veľa samostatných platforiem, chceme znížiť ich počet. V budúcnosti zostanú univerzálne platformy, na ktorých budeme stavať autá rôznych typov a tried. Výsledky uvidíte veľmi skoro.

Podľa Markusa by sa automobilka v budúcnosti nemala vzdávať motorov V8 a V12, pretože tieto motory sú veľmi žiadané. V budúcnosti príde do platnosti nová emisná norma Euro-7.

Uvidíme čo nám prinesie čas a zavedenie nových noriem. Ferrari si len nedávno patentovalo V12 so špeciálnym vstrekovaním. Tento motor má spĺňať nové emisné normy, ale aj vysoké nároky športového vozidla. Ak to dokáže Ferrari, tak to dokáže aj Mercedes-Benz.