Mazda 3 Turbo dostane 2,5 SkyActiv-G. Bude konkurovať ostrým hothatch?

Mazda 3 Turbo dostane 2,5 SkyActiv-G. Bude konkurovať ostrým hothatch?

7. júla 2020 0 Od spiatocka.sk

O Mazde 3 preplňovanej turbom sa hovorí už niekoľko mesiacov. Prišlo veľa odhadov, no teraz tu máme informácie, ktoré čiastočne zverejnila Mazda v Mexiku. Čo ponúkne Mazda 3 s turbom? Poďme sa na to pozrieť.

Mazda 3 Turbo

Ako prvé sa pozrieme spolu na dizajn. Športová Mazda 3 nedostane ostrý športový dizajn, ale len jemné doplnky. Predná maska je čierna, spätné zrkadlá sú čierne a aj kolesá. To je tak všetko. Hatchback si zachováva aj naďalej uhladený a elegantný dizajn.

Mazda 3 Turbo

Pod kapotou sa nachádza motor s netradičným objemom. Iné hothatch používajú poväčšine motory s objemom dva litre, poprípade s objemom 1,8-litra. Mazda 3 má pod kapotou preplňovaný 2,5 litrový štvorvalec SkyActiv-G s výkonom 227 koní a krútiacim momentom 420 Nm. Výkon sa prenáša na všetky kolesá cez 6-stupňovú automatickú prevodovku.

Výkon je oproti konkurencii dosť nízky. Golf GTI má 245 koní, i30 Fastback N má 275 koní a Focus ST 280 koní. Na druhej strane má Mazda 3 väčší objem motora a auto nebude japonská automobilka zaraďovať medzi hothatch. Musíme si počkať do 8.7. Práve vtedy Mazda oficiálne predstaví Mazdu 3 Turbo.