Maserati predstavilo dva brutálne sedany s výkonom 580 koní.

Maserati predstavilo dva brutálne sedany s výkonom 580 koní.

11. augusta 2020 0 Od spiatocka.sk

Maserati Levante Trofeo sme mali na test vo februári tohto roku a zistili sme, že je to jedno z najlepších športových SUV na trhu. Avšak veľmi veľká škoda bola, že talianska automobilka nemala v ponuke Ghibli a Quattroporte. Teraz sa to však mení. Maserati predstavilo Ghibli Trofeo a Quattroporte Trofeo.

Maserati Trofeo

Nebudeme sa prv venovať dizajnu ako vždy, ale pozrieme sa na techniku, ktorú majú oba sedany použitú. Obe vozidlá majú dvakrát preplňovaný 3,8-litrový osemvalec z dielne Ferrari. Výkon motora je 580 koní a krútiaci moment je 730 Nm. Rovnako ako Levante Trofeo, aj nové modely Ghibli a Quattroporte Trofeo obsahujú systém integrovaného riadenia vozidla (IVC) so špecifickým nastavením, ktoré zaručuje zvýšenú dynamiku jazdy, vyššiu aktívnu bezpečnosť a ešte viac vzrušujúci výkon. Sedany majú tlačidlo Corsa , ktoré nastavuje auto na ešte športovejší štýl jazdy. Súčasťou je aj Launch Control , funkcia, ktorá sa prvýkrát objavila na Levante Trofeo, ktorá uvoľní všetok výkon motora a dodá úchvatný výkon a autentický zážitok z jazdy Maserati. Zrýchlenie na 100 km/h zvládne Ghibli Trofeo za 4,3 sekundy a Quattroporte Trofeo za 4,5 sekundy. Maximálna rýchlosť oboch vozidiel je 326 km/h.

Maserati Trofeo

Čo sa týka dizajnu, tak obe vozidlá majú mierne agresívnejší dizajn a nápis Trofeo na prednom blatníku. Obe vozidlá majú 21-palcové kolesá.

V interiéri nájdeme sedadlá čalúnené prírodnou kožou Pieno Fiore s nápisom Trofeo. V interiéri nájdeme aj novú 10,1-palcový dotykový displej.