Maserati GranCabrio kabriolet je teraz aj ako elektromobil.

Maserati GranCabrio kabriolet je teraz aj ako elektromobil.

16. apríla 2024 0 Od spiatocka.sk

Základné kupé Maserati GranTurismo druhej generácie debutovalo pred rokom a pol v troch verziách. No premiéra príbuzného kabrioletu u Maserati bola rozdelená do niekoľkých etáp. Ako prvé sa vo februári predstavilo benzínové Maserati GranCabrio Trofeo s motorom V6 3.0 biturbo (550 k). Teraz je na rade elektrická verzia GranCabrio Folgore.

Navonok je elektrický kabriolet takmer úplne identický so svojím benzínovým príbuzným. Hlavnými odlišnosťami verzie Folgore boli odlišný predný nárazník s menšími otvormi na prívod vzduchu, prepracovaná maska ​​chladiča a absencia výfukového potrubia. Na objednávku sú k dispozícii kolesá s priemerom 20 alebo 21 palcov a voliteľné pneumatiky so zníženým valivým odporom.

Skladacia látková strecha je vybavená elektrickým pohonom; proces transformácie trvá 14 sekúnd a môže nastať pri rýchlostiach do 50 km/h. Na výber je päť farieb mäkkého vrchného materiálu (čierna, modrá, sivá, béžová a červená). Môžete si objednať špeciálny deflektor na zníženie turbulencie vzduchu v kabíne, ktorý je inštalovaný na vrchu zadného radu sedadiel. Bez tohto doplnku môže GranCabrio prepraviť štyroch dospelých jazdcov: „2+2“. Už v základe má kabriolet predné sedadlá s vyhrievaním krčnej oblasti, ktoré má tri stupne intenzity. Na čalúnenie sa okrem iného ponúka koženka Econyl vytvorená s použitím recyklovaného linolea a rybárskych sietí.

Technicky je kabriolet GranCabrio Folgore úplne identický s kupé. Má 800-voltovú elektrickú sústavu a tri motory, dva na zadnej náprave a jeden na prednej. Ich kombinovaný špičkový výkon je 829 koní a 1350 Nm. To stačí na zrýchlenie kabrioletu na 100 km/h za 2,8 sekundy a dosiahnutie maximálnej rýchlosti 290 km/h. Trakčná batéria s kapacitou 92,5 kWh (83 kWh využitých) poskytuje dojazd 419 až 447 km (cyklus WLTP) v závislosti od jazdných režimov. Maximálny výkon jednosmerného nabíjania je 270 kW a v tomto režime bude obnovenie dojazdu na 100 km trvať len päť minút. Doplnenie nabitia batérie z 20 na 80 % potrvá 18 minút.

V Európe bude elektrický kabriolet Maserati GranCabrio Folgore stáť minimálne 211-tisíc eur. Menej výkonný a dynamický benzínový GranCabrio Trofeo je však ešte drahší od 236-tisíc eur! Podobné kupé sú o 9000 eur lacnejšie. Dodávky komerčných kabrioletov sú naplánované na koniec tohto roka.