Klasický Range Rover dostal elektrický pohon z Tesly.

Klasický Range Rover dostal elektrický pohon z Tesly.

30. apríla 2023 0 Od spiatocka.sk

SUV Range Rover prvej generácie v trojdverovej karosérii bolo prerobené na elektrický automobil, urobila to britská tuningová spoločnosť Inverted. Auto bolo prerobené podľa restmódov. Týmto pojmom sa označuje hlboké ladenie klasických automobilov, ktoré spája originálny exteriér a moderné technické vychytávky.

Range Rover

Štandardný spaľovací motor a prevodovka boli odstránené a nahradené elektromotorom Tesla s výkonom 331 kW (450 k) a krútiacim momentom 600 Nm. Elektromotor poháňa lítium-iónová batéria s kapacitou 80 kWh. Vo vozidle bolo použité nové olejové čerpadlo a samosvorný diferenciál.

Z pokoja na 96 km/h zrýchli elektrické SUV za 5 sekúnd. Auto si zachovalo pohon všetkých kolies, nápravy ostali pôvodné, boli však úplne modernizované na vyšší výkon. Nechýbajú ani odolné brzdy Alcon, variabilné tlmiče pruženia, silnejšie pružiny a stabilizátory.

Na plné nabitie batérie dokáže SUV prejsť až 320 km.

Batéria je vhodná na dobíjanie na staniciach do 100 kW. V tomto prípade sa energetická rezerva od 20 do 80 % dá obnoviť za znesiteľných 35 minút.

Navonok sa elektrický Range Rover od originálu odlišuje len modernými LED svetlometmi.

Inverted plánuje zostaviť elektrické vozidlá postavené na päťdverovom klasickom Range. Cena je od 280 000 dolárov. Ročne sa plánuje vyrobiť len šesť takýchto strojov. Prvá generácia Range Roveru sa vyrábala v rokoch 1969 až 1996.

Range Rover