Kia pravdepodobne v budúcnosti predstaví nový crossover, ktorý bude postavený na základe modelu Rio.

Kia pravdepodobne v budúcnosti predstaví nový crossover, ktorý bude postavený na základe modelu Rio.

17. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Juhokórejská automobilka len nedávno predstavila nový crossover XCeed, ktorý sa zaradí do segmentu C medzi Niro a Sportage. Taktiež v Európe máme v ponuke aj zástupcu v segmente B, model Stonic. Lenže automobilka Kia ževraj plánuje predstaviť nový model Kia, ktorý bude vyrobený na základe modelu Rio.

Kia XCeed

Podľa britského magazínu AutoCar plánuje Kia predstaviť nový crossover s názvom XRio. Tento nový crossover by mal konkurovať vozidlu Volkswagen T-Cross. Podľa riaditeľa Kia v Európe Emilia Herrera nepadlo zatiaľ žiadne rozhodnutie ohľadom výroby XRio. Všetko závisí od modelu XCeed. Záleží ako sa bude predávať a ako bude obľúbený. Ak novinka XCeed bude obľúbená, tak XCeed určite dostane zelenú. Nie je sa ani čomu čudovať. Crossovery sú veľmi obľúbené a XCeed sa bude pravdepodobne dobre predávať, ale uvidíme časom.

Podľa Herrera plánuje Kia predať v roku 2020 až 80 000 vozidiel  X na celom svete. Po roku 2020 plánujú predať až 125 000 vozidiel s písmenom X ročne. V dôsledku predaja nových crossoverov predaje Sportage klesnú. Podľa Herrera sa po roku 2021 predá len 100 000 kusov po celom svete. Pre porovnanie sa predalo minulý rok 125 000 kusov.