Kalašnikov ukázal špeciálnu sériu motocyklov Izh.

Kalašnikov ukázal špeciálnu sériu motocyklov Izh.

25. marca 2024 0 Od spiatocka.sk

Koncern Kalashnikov oznámil predstavenie špeciálnej série motocyklov pod značkou Izh. Pri tejto príležitosti spoločnosť distribuovala stmavenú propagačnú fotografiu (teaser), ktorá zobrazuje vedľa seba klasický Izh-72 z 50-tych rokov a nový elektrický motocykel Izh-49 s retro dizajnom.

Ako poznamenáva tlačová služba koncernu, plánuje sa výroba kópií historických motocyklov Izh, elektrického motocykla triedy cafe racer, ťažkého motocykla projektu „Cortege“ určeného pre bežných spotrebiteľov a novej modifikácie sériového elektrobicykel Izh Puls.

Ak sa ukáže, že dopyt po týchto strojoch je vysoký, Kalašnikov podľa vyhlásenia prezidenta spoločnosti Alana Lushnikova obnoví sériovú výrobu motocyklov.

Koncern Kalašnikov vznikol v roku 2013 na základe výskumného a výrobného združenia Izhmash, ktorý zahŕňal aj závod Izhmoto, ktorý vyrábal motocykle v rokoch 1929 až 2008. Závod na výrobu motocyklov prestal fungovať z objektívneho dôvodu pre nulový dopyt. Kalašnikov od roku 2018 oživuje výrobu motocyklov.