Jedinečné Bugatti Chiron vychádza z modelu Atlantic

Jedinečné Bugatti Chiron vychádza z modelu Atlantic

9. decembra 2023 0 Od spiatocka.sk

Prijímanie objednávok na hyperáut Bugatti Chiron bolo zastavené začiatkom roka 2022. Celá plánovaná výrobná séria 500 áut bola rezervovaná a spoločnosť teraz len plní tieto požiadavky, pričom na výrobu zostáva doslova niekoľko desiatok exemplárov. No medzi týmito päťsto hyperautami sú zaujímavé a jedinečné autá, upravené divíziu Bugatti Sur Mesure. Teraz bolo odtajnené ďalšie podobné auto s názvom Bugatti Chiron Super Sport 57 One of One. Je navrhnutý podľa modelu Bugatti Type 57 SC Atlantic z roku 1934.

Za vznikom tejto špeciálnej verzie sa skrýva veľmi zaujímavý príbeh. Zákazníkom sa stala 70-ročná dáma, ktorá pred dvadsiatimi rokmi prvýkrát uvidela auto Bugatti Type 57 SC Atlantic z roku 1934 a hlboko sa jej zarylo do duše. Niet sa čomu čudovať, keďže toto slávne športové auto sa pravidelne objavuje na zoznamoch najkrajších a najelegantnejších áut všetkých čias. A nedávno ju manžel pozval na výlet do francúzskeho mesta Molsem, kde sa nachádza továreň Bugatti. Tam jej dal ponuku… prispôsobiť si Chiron jej snov. Samozrejme, zdrojom inšpirácie bol legendárny Atlantik.

V štýle auta z roku 1934 je vyrobená leštená mriežka chladiča a zväčšená časť nad motorovým priestorom. Najdôležitejšou črtou však bola samozrejme svetlomodrá farba karosérie. Kvôli presnej zhode s originálom zástupcovia Bugatti dokonca prileteli do Guggenheimovho múzea v Bilbau, kde bol vystavený rovnaký Atlantik, aký obdivoval zákazník. A hoci prevedenie karosérie zostalo štandardné, v novej farbe bez použitia čiernych vložiek Chiron zažiaril novými fazetami.

Originálne kolesá kombinujú aj modrý lak a chrómové lemovanie. Krídlo má elegantnú ručne kreslenú siluetu auta z roku 1934 a vzhľad dopĺňajú odznaky „57“ a „One of One“. Interiér je zdobený kožou Gaucho a zdobený pamätnými plaketami a výšivkami na dverách.

Technika verzie Super Sport zostáva štandardom. To znamená, že vozidlo má motor W16 so štyrmi turbodúchadlami s výkonom 1 600 koní. Hypercar zrýchli na 100 km/h za 2,4 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 440 km/h. Bežný Chiron Super Sport stál od 3,2 milióna eur, no cena jednotlivého Bugatti Chiron Super Sport 57 One of One, samozrejme, zverejnená nebola. Darčeky pre blízkych sú predsa na nezaplatenie, nie?